Atrakcyjne mieszkania nad morzem jako długoterminowa inwestycja

Atrakcyjne mieszkania nad morzem jako długoterminowa inwestycja

Atrakcyjne mieszkania nad morzem jako długoterminowa inwestycja. Polacy coraz chętniej inwestują gromadzone przez lata na koncie bankowym oszczędności w nieruchomości. Spełniając swoje marzenia, kupują mieszkania i apartamenty wakacyjne nad morzem. Województwo pomorskie daje duże możliwości początkującym przedsiębiorcom. Oprócz piaszczystych plaż i morskiej bryzy, oferuje doskonałą infrastrukturę, dzięki której dostaniemy się tutaj z wybranego miejsca w kraju. Nasi rodacy kupując mieszkania lub większe apartamenty nad morzem wiedzą, iż z łatwością wynajmują je letnikom lub osobom, które w ramach kontraktu przenoszą się do pracy na północ Polski. Mieszkania nad morzem to doskonała inwestycja na lata, którą warto poczynić już dziś.

Na co zwrócić uwagę kupując pierwsze mieszkanie nad morzem?

Decydując się na zakup pierwszego mieszkania, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Niezwykle ważne są lokalizacja, cena i standard wykończenia. Jeśli w okolicy znajdują się atrakcje turystyczne, z których można skorzystać przez cały rok (aquapark, muzeum, galeria sztuki, teatr), nieruchomość automatycznie zyskuje na wartości. Bałtyk odwiedzany jest przez turystów zarówno latem, jak i zimą. Duża ilość unoszącego się w powietrzu jodu przyciąga tu osoby zmagające się z chorobami płuc i kobiety w ciąży, osoby starsze i tych, którzy z różnych powodów cierpią na jego niedobór. Ze względu na niskie ceny przybywa tu również wielu Niemców, którzy chętnie wynajmują tu mieszkania i mini apartamenty.

Jeśli nasze mieszkanie miałoby być atrakcyjne dla potencjalnych wynajmujących, musi znajdować się w bliskim sąsiedztwie morza lub w pobliżu centrum. Oprócz rynku wtórnego, mieszkań warto poszukiwać na rynku pierwotnym. Gotowe do oddania mieszkania w stanie surowym oferowane przez deweloperów są znacznie tańsze, od tych wystawianych na sprzedaż przez dotychczasowych właścicieli. Ponadto kupując mieszkanie z rynku pierwotnego możemy urządzić od podstaw według naszych preferencji. Deweloperzy wznoszący imponujące konstrukcje nad morzem, coraz częściej w budynkach mieszkalnych umieszczają strefę wellness i spa, baseny, sauny, siłownie, a także place zabaw dedykowane najmłodszym. Mieszkanie zakupione w takim budynku z pewnością nie straci lecz w perspektywie czasu zyska na wartości. Małżeństwa przyjeżdżające nad morze z dziećmi poszukują miejsc posiadających zabezpieczenia, które uchronią ich dzieci przed potencjalnymi niebezpieczeństwami. Z tego względu coraz więcej nowych inwestycji posiada ogrodzenie. W niektórych udostępnionych już do sprzedaży znajdują się specjalne pokoje, w których rodzice mogą zostawić pod opieką animatora swoje dziecko. Kupując mieszkanie w takim miejscu, z pewnością nie będziemy narzekać na brak klientów.

Mieszkania i apartamenty nad morzem – ceny mieszkań na rynku pierwotnym i wtórnym

Na cenę mieszkania znacząco wpływa okolica, lokalizacja, status oraz wielkość miejscowości, a także popyt, który jak wiemy w ostatnich latach znacznie się zwiększył. Jeśli mieszkanie położone jest bliżej Świnoujścia, a także w okolicy Trójmiasta jego cena będzie wysoka. Najtaniej jest na północnym wschodzie, ponieważ morze jest tam zimniejsze, kąpieliska mniej znane, a infrastruktura nie tak rozwinięta jak w innych miejscach. Średnia cena mieszkania nad morzem wacha się od 10 000 zł/mkw. w mniejszych miejscowościach, do ponad 20 000 zł/mkw. w dużych aglomeracjach miejskich, takich jak Gdańsk. Kupując mieszkanie nie warto kierować się wyłącznie ceną nieruchomości. Pamiętajmy, iż im bardziej atrakcyjna lokalizacja, tym większe szanse na szybki i długoterminowy zarobek. Mieszkanie kupione na obrzeżach miasta nie będzie generować takich zysków, jak to zlokalizowane w centrum lub nad brzegiem morza.

Apartament nad morzem – ile możemy zarobić na wynajmie wakacyjnym?

Wynajmując mieszkanie nad morzem w skali roku możemy zarobić nawet do 8% jego wartości. Ważne aby apartament inwestycyjny posiadał metraż, który pozwoli na wydzielenie w nim części sypialnej, wypoczynkowej z telewizorem, a także przestronnej, jasnej łazienki i aneksu kuchennego ze stołem jadalnym. Dobrze, aby posiadał dodatkowo balkon lub taras, a jego okna wychodziły na morze. Dobrze, aby w okolicy znajdowało się zejście na plażę i łagodne zejście do morza.

Zakupione przez nas mieszkanie w sezonie wakacyjnym może dla nas zarabiać, natomiast zimą, stać się naszym drugim domem. Rozwiązanie to od dawna praktykowane jest przez inwestorów. Dobrze, aby stało się równie popularne pośród osób wchodzących dopiero na rynek nieruchomości. W przypadku tych, mieszkających w dużych miastach takich jak Warszawa, gdzie próżno szukać czystego i świeżego powietrza, powinno być to szczególnie atrakcyjnym rozwiązaniem.

Apartament kupiony nad morzem  zawsze będzie cieszył się popularnością. Badania wykazały, iż nasi rodacy mając do wyboru wakacje w Polsce, a wakacje za granicą, coraz chętniej wybierają nasz kraj. Niewątpliwie duży wpływ miało na to zwiększenie świadomości naszych rodaków i pokazanie im, iż Polska jest przepięknym krajem, o którym wciąż wiemy niewiele.