Catering dietetyczny - czym jest, dla kogo, cena, zalety

Catering dietetyczny – czym jest, dla kogo, cena, zalety

Catering dietetyczny – czym jest, dla kogo, cena, zalety – w ostatnich latach usługa cateringu dietetycznego stała się niezwykle popularna w naszym kraju. Ludzie żyją coraz szybciej, nie mają czasu na gotowanie w domu, jednak chcą dbać o swoje zdrowie. Coraz chętniej zamawiana jest więc tak zwana dieta pudełkowa. To rozwiązanie idealnie sprawdzające się w przypadku osób zapracowanych oraz takich, który nie potrafią przygotowywać zdrowych i zbilansowanych posiłków, chcących trzymać się wyznaczonej diety.

Co to jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny  jest to spersonalizowana dieta na zamówienie. Składa się ona z paru (przeważnie pięciu) dokładnie odmierzonych posiłków, które dostajemy rano w szczelnie zamkniętych opakowaniach. Wystarczy zabrać je ze sobą na cały dzień, kiedy będziemy poza domem. Firmy zajmujące się cateringiem dietetycznym mają szeroką ofertę różnych rodzajów diet. Dostaniemy posiłki przygotowane pod dietę redukcyjną, na masę, albo dla sportowców wytrzymałościowych. Pakiety diety mogą obejmować wersje wegańskie, bezglutenowe, bezlaktozowe czy wegetariańskie. Każdy więc znajdzie dietę idealną dla siebie. W każdej porcji diety pudełkowej są dokładnie odmierzone proporcje składników odżywczych, liczona jest także ilość kalorii. Wiemy więc dokładnie, ile kalorii spożywamy w ciągu dnia.

Zalety cateringu dietetycznego

Catering dietetyczny - czym jest, dla kogo, cena, zalety
Catering dietetyczny – czym jest, dla kogo, cena, zalety

Dzięki usłudze cateringu dietetycznego możemy przede wszystkim zaoszczędzić swój cenny czas na gotowanie oraz kupowanie potrzebnych nam produktów. Nie musimy także obliczać kalorii oraz proporcji makroskładników odżywczych. Nie spędzimy także dużej ilości czasu na przeglądanie przepisów kulinarnych, firma zajmująca się cateringiem przygotuje wszystko za nas. My otrzymujemy natomiast pełnowartościowy dopasowany do naszej diety posiłek. Oprócz tego otrzymujemy dania różnorodne, nie będziemy więc jedli tego samego obiadu przez parę dni. Catering dietetyczny ułatwia utrzymywanie właściwej regularności posiłków, nie musimy obawiać się, iż spóźnimy się ze zrobieniem obiadu. Nie będziemy także narażeni na sytuacje, w których jemy byle co i sięgamy po produkty spożywcze typu fast food. Często możemy być zbyt zmęczeni, aby gotować zdrowe posiłki oraz dbać o właściwą ilość kalorii w nich. Nie dbamy także o różnorodność w kuchni i dobieranie jak najzdrowszych produktów. Przez zapracowanie czasem zdarza nam się jeść niezdrowo i nudno. Catering dietetyczny dostępny jest przez wszystkie dni w tygodniu, możemy korzystać z niego przez cały czas, albo wyłączyć weekendy.

Zbilansowana dieta

Catering dietetyczny dostarcza zbilansowane posiłki, dieta nie musi zawsze kojarzyć się z głodówkami. Jeśli chcemy się przekonać, jak tak naprawdę powinien wyglądać jadłospis osoby przechodzącej na daną dietę, warto zdecydować się na catering dietetyczny. Dietetyk wybiera wszystkie posiłki w taki sposób, żeby dostarczały nam wszelkie potrzebne składniki pokarmowe w optymalnych dla nas proporcjach i ilościach, dzięki czemu nasz organizm będzie prawidłowo funkcjonował. Dieta pudełkowa gwarantuje oszczędność czasu, nie musimy przygotowywać skomplikowanych posiłków dietetycznych i zastanawiać się nad jakością wykorzystanych produktów spożywczych. Catering dietetyczny niweluje ryzyko podjadania. Nie robimy niepotrzebnych zakupów, jest to propozycja doskonała dla osób chcących wprowadzić do swojego życia zdrowe nawyki żywieniowe, a także dla ludzi żyjących szybko i zapracowanych.

Różnorodność posiłków

Różnorodność posiłków dostarczanych poprzez catering dietetyczny jest jego ważną zaletą. Nie musimy już obawiać się rutyny. Każdemu czasem zdarza się spożywać parę takich samym posiłków w ciągu kolejnych dni z rzędu. Nieraz borykamy się z brakiem pomysłów na obiad, w niektórych przypadkach w naszym pobliskim sklepie nie dostaniemy potrzebnych nam produktów, przez co jesteśmy ograniczeni do danych potraw. Catering dietetyczny rozwiązuje te wszystkie problemy, każdego następnego dnia dostajemy nowy zestaw posiłków. Poznajemy nowe smaki.

Dla kogo najlepszym wyjściem jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny jest często wybierany przez osoby odchudzające się. Warto go także zamawiać, kiedy jest nam potrzebna specjalna, spersonalizowana dieta, z uwagi na stan zdrowia. Diety wybierane są między innymi z powodu nietolerancji pokarmowych, chorób układu krążenia, chorób układu moczowego, alergii. Catering dietetyczny wówczas gwarantuje nam bezpieczne, zdrowe oraz smaczne posiłki. W ofercie wielu firm cateringowych znajdują się diety specjalnie stworzone dla matek karmiących, kobiet w ciąży, wegetarian, wegan, sportowców. Catering dietetyczny jest w stanie nas nauczyć dobrego sposobu odżywiania.

Catering dietetyczny cena

Cena cateringu dietetycznego zależna jest od wybranego pakietu, jaki wybierzemy. Za jeden dzień zapłacimy około 50-70 złotych, jeśli wybierzemy zamówienia miesięczne, wówczas zapłacimy o parę złotych mniej. Dzienny zestaw cateringu dietetycznego ma w sobie 5 posiłków czyli śniadanie, obiad, kolację oraz dwie przekąski. Za obiad zapłacimy około 20 złotych, za kolację około 15 złotych natomiast przekąski to koszt rzędu od 5 do 10 złotych.