Dlaczego marihuana medyczna cieszy się tak dużą popularnością

Dlaczego marihuana medyczna cieszy się tak dużą popularnością

Dlaczego marihuana medyczna cieszy się tak dużą popularnością – ponieważ jest od wieków wykorzystywana w ziołolecznictwie. Świetne właściwości zdrowotne tej substancji nie są znane człowiekowi od wczoraj. Istnieje jednak wiele nieporozumień, które wynikają z niewłaściwej wiedzy na ten temat. Mieszane są dwa tematy, które powinniśmy oddzielić grubą kreską. Wytłumaczmy tę sprawę od razu.

Przede wszystkim marihuana lecznicza oraz indyjska to dwie różne rośliny. W pierwszej sytuacji uzyskujemy substancję, która ma wiele właściwości zdrowotnych. W drugim przypadku jedynym celem jest wpływ na nastrój osoby, która ją wykorzystuje. Różnic jest jednak więcej. W marihuanie leczniczej najważniejszym kannabidiolem jest CBD. Zwolennicy marihuany rekreacyjnej wybierają ją ze względu na THC. Kolejnym elementem jest niezrozumiana kwestia legalności. Marihuana lecznicza od 2017 roku jest w Polsce legalna i bardzo dobrze, że została doceniona za swoje lecznicze właściwości. Jest to substancja, która nie uzależnia oraz nie prowadzi do powstawania skutków ubocznych. Konkurencyjna marihuana rekreacyjna jest obecnie w Polsce nielegalna. W jaki sposób uzyskać dostęp do tej pierwszej? Najłatwiej to zrobić poprzez sklepy CBD. Więcej o nich zostanie opisane później, ale skupimy się przede wszystkim na leczniczych właściwościach marihuany medycznej.

Wyeliminujmy mity, czyli kilka faktów o marihuanie medycznej

Oddzieliliśmy już marihuanę medyczną od rekreacyjnej. Od razu warto wyjaśnić kilka kwestii. Po pierwsze marihuana medyczna nie uzależnia fizycznie. Oznacza to, że pod tym względem nie można jej porównywać do papierosów czy alkoholu. Możemy jednak pójść w tej analizie głębiej. Cukier jest o wiele bardziej uzależniający niż marihuana medyczna. Po drugie analizowana substancja nie prowadzi do powstawania skutków ubocznych. Możemy więc cieszyć się jej właściwości, niczym nie ryzykując. Po trzecie produkt na bazie konopi siewnych został dokładnie przeanalizowany laboratoryjnie. Jej obecność na rynku wynika z wiedzy medycznej.

Za które właściwości marihuana medyczna jest najbardziej ceniona?

Dlaczego marihuana medyczna cieszy się tak dużą popularnością
Dlaczego marihuana medyczna cieszy się tak dużą popularnością

Zastanówmy się, dlaczego marihuana medyczna jest aż tak popularna. Które jej właściwości są najcenniejsze? Po pierwsze warto wymienić cechy przeciwnowotworowe. Wynika to z działalności substancji przeciwko komórkom rakowym. Powinniśmy jednak również zwrócić uwagę na pośredni fakt wzmacniania organizmu przez tę substancję. Po drugie marihuana lecznicza ma właściwości przeciwbólowe. Te z kolei sprawiają, że różnorodne produkty na bazie analizowanej substancji wykorzystywane są m.in. w przypadku występowania przewlekłych bólów. Te z kolei niestety towarzyszą wielu schorzeniom. Po trzecie marihuana medyczna zawiera właściwości przeciwutleniające. W największym skrócie możemy powiedzieć, że substancja spowalnia starzenie się komórek. Po czwarte warto wymienić cechy przeciwbakteryjne. Oznacza to, że ich rozwój zostanie zahamowany. Pozostałe warto przedstawić choćby z nazwy. Marihuana medyczna ma właściwości przeciwalergiczne, przeciwzapalne, dermatologiczne czy przeciwpsychotyczne. Z tego wynika z kolei kolejny punkt.

Choroby, przy których wskazane jest zastosowanie marihuany medycznej

Najłatwiej byłoby zatrzymać się już na poprzednim akapicie. Marihuana medyczna zawiera właściwości, które okazują się skuteczne w przypadku różnorodnych schorzeń. Przede wszystkim warto wymienić choroby nowotworowe czy stwardnienie rozsiane. Cechy przeciwbólowe są z kolei ratunkiem w przypadku różnorodnych schorzeń. Nie można też nie wspomnieć o coraz większym problemie ludzkości w postaci niezwykle groźnej choroby, którą jest depresja. W tym przypadku osoby chorej nie można zostawić samej sobie i jest to wyniszczająca choroba, którą należy systematycznie leczyć. Warto jeszcze wymienić kilka chorób i schorzeń choćby z nazwy. Przykładowo będą to jaskra, miażdżyca, glejak czy epilepsja. Na szczęście produkty na bazie marihuany medycznej można nabyć w łatwy sposób w sklepie CBD.

Różnorodność produktów na bazie marihuany medycznej

Marihuana medyczna (i tym samym samo CBD) występuje w wielu różnorodnych formach. Bogactwo dostępnych produktów sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Jednym z najpopularniejszych produktów na bazie marihuany medycznej jest olejek CBD. Pozwala on na łatwą aplikację skutecznych właściwości analizowanej substancji. Jest to jednak jedna z wielu opcji. Wiele osób preferuje korzystanie z inhalacji suszu. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu waporyzatory. Dlaczego ta forma jest tak popularna? Przede wszystkim ze względu na bardzo szybkie działanie. Niektórzy jednak mogą mieć niesłuszne obawy co do samej formy. Dla tych osób skuteczniejsze mogą okazać się kapsułki, które zaczynają działać trochę później, ale nadal są skuteczne. Nie można też nie wspomnieć o kosmetykach. Wśród nich najpopularniejsze są kremy na bazie marihuany medycznej. W tej sytuacji może stosować substancję miejscowo. Sklep CBD jest również miejscem, w którym możemy nabyć herbatę na bazie marihuany. Różne formy do picia mogą okazać się najprzyjemniejszą formą aplikacji. Powinniśmy za każdym razem podejmować decyzje na podstawie kilku aspektów. Po pierwsze jest to sam skład danej substancji. Warto przeanalizować każdy z jego składników. Po drugie ważna jest sama forma aplikacji. Po trzecie nie powinniśmy zapominać o cenie. Nie zmienia to faktu, że przede wszystkim nie powinniśmy się bać CBD, ponieważ w ten sposób nie wspomagamy własnego zdrowia.