Ekspres przelewowy Severin KA4813. Nowoczesny ekspres przelewowy z młynkiem

Ekspres przelewowy Severin KA4813. Nowoczesny ekspres przelewowy z młynkiem

Ekspres przelewowy Severin KA4813. Nowoczesny ekspres przelewowy z młynkiem – po latach zapomnienia ekspresy przelewowe wracają do łask. Kawa z ekspresu przelewowego jest lekka i delikatna, o wiele lepiej odpowiada potrzebom wielu konsumentów, niż gęste i ciemne włoskie espresso. Współczesne ekspresy przelewowe to nowoczesne urządzenia, wiele z nich to ekspresy wyposażone w młynki do kawy. Do najciekawszych ekspresów przelewowych nowego typu należy model Severin KA4813, z wbudowanym młynkiem, utrzymany w nowoczesnej srebrno-czarnej kolorystyce.

Powrót ekspresów przelewowych. Ekspresy Severin

Severin to jeden z najstarszych i najbardziej renomowanych producentów AGD. To niemieckie przedsiębiorstwo, założone w westfalskim Sundern, produkuje akcesoria kuchenne i sprzęt AGD już od 1892 roku. W ofercie produktów Severin zwraca uwagę bogata oferta ekspresów przelewowych oraz akcesoriów do kawy i herbaty. W odróżnieniu od Włoch, gdzie preferuje się klasyczne espresso, a także powstające na jego bazie kawy z pianką mleczną, w północnej Europie preferuje się lżejsze, mniej intensywne kawy. Gustom tym odpowiadają właśnie ekspresy przelewowe marki Severin.

Ekspres przelewowy Severin KA4813. Nowoczesny ekspres przelewowy z młynkiem
Ekspres przelewowy Severin KA4813. Nowoczesny ekspres przelewowy z młynkiem

Nowoczesny ekspres przelewowy poprawne zaparzenie dobrej, lekkiej kawy. W latach 90. urządzenia te uchodziły za niemodne i przestarzałe. Dziś znów są modne, powracają w nowej odsłonie. Wiąże się to ze współczesnym ruchem alternatywy kawowej, który preferuje większe urozmaicenie w kulturze picia kawy. Kawa z ekspresu przelewowego umożliwia wydobycie z ziaren bardzo subtelnych smaków i aromatów, które nie są stłumione intensywnością i goryczą typową dla espresso. Do poprawnego parzenia kawy konieczny jest jednak ekspres przelewowy wysokiej jakości, który zapewnia utrzymanie jednolitej temperatury wrzątku w systemie obiegu wody. Istotne jest także równomierne tłoczenie wody w urządzeniu, które zapewnia równomierną filtrację. Wysoką jakość techniczną ekspresu przelewowego, który tylko pozornie jest prostym urządzeniem, zapewnia właśnie ceniona marka Severin. Do ekspresów Severin, w tym także eleganckiego i nowoczesnego modelu KA4813, łatwo dobierzemy także dobrej jakości filtry, akcesoria kawowe i spieniacze do mleka. Marka Severin obejmuje tak ekspresy przelewowe z termosami, jak i ekspresy przelewowe z dzbankami szklanymi. Model Severin KA4813 należy do tej drugiej grupy.

Dlaczego warto wybrać ekspres Severin KA4813?

Srebrno-czarny ekspres przelewowy Severin KA4813 to jeden z najciekawszych modeli na rynku. Wyróżnia go prosta, intuicyjna obsługa, a także kilka przydatnych funkcji parzenia kawy. Jest to także wyjątkowo estetyczny ekspres. Jego największą zaletą jest jednak dobra jakość żaren – Severin KA4813 to ekspres przelewowy z wbudowanym młynkiem do kawy.

Czytelna obsługa i różnorodność funkcji

Precyzyjna regulacja pozwala na łatwe ustawienie ilości parzonej kawy, grubości przemiału oraz intensywności aromatu kawy. Wyświetlacz dotykowy, który to umożliwia, jest przy tym bardzo przejrzysty i czytelny. Ikony są duże i wyraziste, dzięki czemu ekspres Severin KA4813 to doskonały wybór także dla seniorów. Do najciekawszych funkcji należy wyłączenia dźwięków przycisków ekspresu. Jeśli zastosujemy kawę mieloną, umożliwia to całkowicie cichą pracę urządzenia, co jest przydatne zwłaszcza rano – dzięki ekspresowi Severin nie obudzimy więc domowników. Ekspres Severin KA4813 umożliwia też automatyczne włączanie i wyłączanie, co przyczynia się do oszczędności energii. Wśród innych ekspresów urządzenie wyróżnia bardzo cicha praca.

Nowoczesna stylistyka srebrno-czarnego ekspresu

Mimo że model Severin KA4813 jest ekspresem z wbudowanym młynkiem, zajmuje on niewiele miejsca w kuchni. Możliwe jest to dzięki nowoczesnej, nietypowej konstrukcji – ekspres jest stosunkowo wysoki, kawę ziarnistą wsypuję się do niego od góry. Pionowa, wieżowa forma ekspresu to duża oszczędność powierzchni, a także wygoda w czyszczeniu urządzenia. Bardzo wygodne jest także wsypywanie kawy i usuwanie fusów z ekspresu. Nowoczesna jest nie tylko forma urządzenia, ale także błękitny ledowy wyświetlacz. Pasuje on doskonale do czerni i srebra, nowoczesnych i uniwersalnych barw, w których utrzymany jest ekspres.

Młynek do kawy z żarnami odpornymi na stępienie

W ekspresie Severin KA4813 stosować można tak kawę mieloną, jak i ziarnistą. Kawa ziarnista, mielona na świeżo, jest zawsze smaczniejsza – w odróżnieniu od ekspresów przelewowych dawnego typu model Severin KA4813 wyposażono więc fabrycznie w wysokiej klasy młynek do kawy. Nie jest to młynek nożowy, który miażdży ziarna, ale młynek żarnowy, którego żarna wykonane są w technologii zapewniającej odporność krawędzi na stępienie. Żarna są oczywiście objęte gwarancją, mamy jednak pewność, że przez wiele lat nie będzie zachodziła konieczność ich wymiany. Żarna w młynku Severin KA4813 zapewniają równy, staranny przemiał kawy – bez pyłu kawowego i grubej frakcji okruchowej. Oznacza to, że kawa mielona parzona w ekspresie jest optymalnie zaparzona. Parzenie świeżo mielonej kawy usprawnia również system preinfuzji – parzenia wstępnego, które gwarantuje bogaty aromat kawy.