Jak pozbyć się cellulitu?

Jak pozbyć się cellulitu?

Jak pozbyć się cellulitu? Cellulit jest zmorą większości kobiet i ma związek z nadmiarem estrogenu w organizmie. Dla mężczyzn jest to zupełnie nieznane, a dla kobiet to utrapienie, z którym zmagaliśmy się na milion różnych sposobów i nadal nie możemy sobie z nim poradzić. To prawda, że ​​dotyczy to głównie pulchnych kobiet, choć nie jest to wyznacznikiem tego.

Z cellulitem boryka się również wiele bardzo szczupłych kobiet. Niestety kobiecym organizmem rządzą hormony, dlatego to pytanie dotyczy również ich. Z jednej strony wpływa to na estetykę, która jest dla nas ogromną przeszkodą, a z drugiej strony wpływa też na samo zdrowie, dlatego nie możemy go bagatelizować, ale starać się z nim walczyć. Usuwanie cellulitu to zabieg, dzięki któremu po kilkukrotnym powtórzeniu danej metody zauważysz zauważalną różnicę w swoim wyglądzie, a jednocześnie poprawi się Twoje zdrowie.

Czym właściwie jest cellulit?

Cellulit, zwany też skórką pomarańczową, to zniekształcona tkanka tłuszczowa, którą widzimy pod skórą w postaci zgrubiałej, nieatrakcyjnie wyglądającej skóry. Przyczyną jego występowania jest wpływ estrogenów i zaburzenia mikrokrążenia. Toksyny, które mają być usunięte z organizmu, mogą gromadzić się w tkance tłuszczowej i mieć swoje skutki. Tłuszcz zaczyna gromadzić się w tak zwane grudki, gdy tkanka łączna jest obciążona. Cellulit najbardziej widoczny jest na pośladkach i udach, ale u wielu kobiet cellulit widoczny jest również na brzuchu i ramionach.

Usuwanie cellulitu daje każdej kobiecie możliwość zmiany swojego wyglądu. Trzeba jednak pamiętać, że sama kuracja to jedno, a zdrowy tryb życia, o którym wiele kobiet zapomina, to drugie. Jeśli chcesz mieć piękną, jędrną, pozbawioną cellulitu skórę, musisz zmienić dietę, postawić na aktywność fizyczną, a jednocześnie zdecydować się na konkretne zabiegi, które pomogą pozbyć się cellulitu, który jest do bani dla kobiet.

Naturalne sposoby na pozbycie się cellulitu

Jak pozbyć się cellulitu?
Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit nie powstaje na ciele w ciągu jednego dnia, ani nie pojawia się z chwili na chwilę. To efekt wieloletnich zaniedbań i efekt nieprawidłowo funkcjonujących hormonów. Jeśli chcemy pozbyć się cellulitu poprzez różne zabiegi ukierunkowane na usuwanie cellulitu, powinniśmy w pierwszej kolejności skupić się na zmianie naszego stylu życia, czyli pozbyciu się przyczyny jego powstawania, a dopiero potem na efekcie terapeutycznym. Najważniejsza jest więc dieta. Dlatego ważne jest, abyśmy postawili na zdrową, pełnowartościową dietę bogatą w minerały i składniki odżywcze. Rezygnujemy z przetworzonej żywności, fast foodów i cukru.

Skupiamy się na chudym mięsie, rybach, złożonych węglowodanach i zdrowych tłuszczach. Jeśli zmienimy dietę, w stosunkowo krótkim czasie zauważymy spadek wagi i poprawę kondycji skóry. Kolejną rzeczą jest aktywność fizyczna. Oczywiście nie trzeba codziennie trenować i pocić się, ale jeśli postawimy na aktywny tryb życia, również będziemy odczuwać ogromną satysfakcję widząc efekty już po krótkim czasie. Te dwie rzeczy mogą całkowicie zmienić wygląd Twojej skóry. Wraz z co najmniej 2,5 litrami wody gwarantowane są pozytywne wyniki.

Zabieg usuwania cellulitu

Jeśli to nie pomaga, a po dłuższym czasie nie widzimy znaczącej poprawy lub poprawa nie jest taka, jakiej oczekiwaliśmy, wówczas możemy postawić na usuwanie cellulitu za pomocą zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną https://www.m-estetica.pl/zabieg/bodyshaper-redukcja-cellulitu. Jedną z ciekawych opcji do wyboru jest zdecydowanie masaż limfatyczny. Za pomocą ostrej szczoteczki lub specjalnego masażera z wypukłymi punktami specjalny masaż poprawia funkcjonowanie skóry, powodując szybsze odtruwanie i ujędrnianie skóry. W domu można postawić na bańkę mydlaną, co również w tym przypadku jest naprawdę niezwykłe. Kolejnym zabiegiem jest mezoterapia igłowa, lipoliza iniekcyjna czy jonoforeza, które są zabiegami bardziej inwazyjnymi, lub np. mezoterapia bezigłowa, velashape czy dermatologia, które są zabiegami nieinwazyjnymi.

Podsumowanie

U każdego z nas ten problem ma inne wymiary i dla każdego ma inną skalę. Dla niektórych kobiet problemem są niewielkie ilości cellulitu, podczas gdy inne zmagają się z dużymi ilościami cellulitu niemal na całym ciele. Jeśli jesteśmy zainteresowani pozbyciem się cellulitu, zdecydowanie warto skorzystać z pomocy eksperta, który przeprowadzi z nami wywiad, zrozumie problemy, z jakimi się borykamy i indywidualnie dostosuje do naszych potrzeb konkretne rozwiązania, które pozwolą nam uzyskać to, na czym nam zależy. Nie możemy jednak spodziewać się efektów po jednym takim zabiegu. W tej kwestii należy uzbroić się w cierpliwość, a jeśli ekspert zbada nasz problem i zarekomenduje cztery, sześć lub dziesięć zabiegów do walki z cellulitem, to można założyć, że będzie się w pełni usatysfakcjonowanym.

M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl