Jak wybrać odpowiedni komputer dla gracza?

Jak wybrać odpowiedni komputer dla gracza?

Jak wybrać odpowiedni komputer dla gracza? Dowiedz się o specyfikacjach jakie powinien posiadać nowoczesny komputer gamingowy, zapewniający najlepsze doświadczenia płynące z rozgrywki.

Komputer dla gracza

Posiadanie nowoczesnego komputera osobistego to nie tylko gwarancja jakości, ale także wysoka ilość stabilnych FPS-ów, które dzięki idealnej symbiozie wszystkich komponentów są w stanie zamienić zwyczajną rozgrywkę w pobudzające, pełne adrenaliny doświadczenie. Dlatego też, jakie cechy powinien posiadać komputer dla gracza, stworzony wyłącznie z myślą o gamingu? Czy w ogóle istnieje komputer idealny do grania, i jakie specyfikacje powinien mieć, aby rozgrywka prowadzona w dowolnym tytule była płynna i jakościowo najlepsza? Przekonajmy się.

Komputery dla graczy – specyfikacje sprzętowe

Komputer dla gracza powinien z pewnością cechować się idealną jakością obrazu, brakiem jakichkolwiek widocznych śladów spadku jakości, a także płynnością której próżno szukać wśród innych sprzętów komputerowych.

Karta graficzna

Najważniejszym elementem każdego komputera dla gracza, w końcu to od niej zależy czy wygenerowany przez komputer obraz będzie nacechowany najwyższą jakością. Podczas wyboru karty graficznej obowiązkowo powinniśmy zwrócić uwagę na model upragnionej karty, oraz ilość pamięci którą posiada. Obecnie najpopularniejsze karty graficzne posiadają od 4 GB pamięci do 6, jednak prawdziwie gamingowy sprzęt powinien posiadać aż 8 GB pamięci. Aktualnie wśród świadomości graczy największą sławą obnoszą się modele GeForce RTX stworzone przez NVIDIE. Równie polecanymi kartami graficznymi są modele AMD, jednakże ilość gier wspierających technologię AMD jest nieporównywalnie mniejsza w kontraście z chętnie używanymi smaczkami technologicznymi NVIDII.

Wydajny Procesor

Komputer dla gracza powinien cechować się najwyższymi parametrami w każdym możliwym aspekcie. Parametry tak wysokiej jakości nie będą możliwe do uzyskania bez posiadania dobrego procesora, który nie będzie w stanie sprostać wymaganiom karty graficznej. Podczas wyboru procesora powinniśmy zwracać uwagę na wielowątkowość procesora, liczbę rdzeni które posiada (obecnie standard to 4 rdzenie), oraz częstotliwość taktowania, która zapewni odpowiednią płynność pracy komputera. Obecnie najpopularniejsze modele procesorów produkowane są przez INTEL oraz AMD.

Nowoczesna Płyta główna

Profesjonalna płyta główna z całą pewnością powinna posiadać dużą ilość portów stworzonych z myślą o specjalnych gamingowych klawiaturach i myszkach, jak np. modele wydawane przez RAZER, a także kompatybilność z najlepszymi procesorami jak Intel Core i7. Równie ważna jest także rozbudowana, nowoczesna karta sieciowa, zapewniająca stabilną rozgrywkę przez internet, usprawnione układy dźwiękowe, oraz możliwość podkręcania parametrów innych komponentów, pozwalając na uzyskanie najwyższych osiągów. Dobra płyta główna musi obowiązkowo posiadać wydajną sekcje zasilania, bez której niemożliwa będzie płynna i stabilna rozgrywka.

Komputer dla gracza – dodatkowe elementy

Omówiliśmy już najważniejsze podzespoły sprzętu gamingowego, które powinny zostać wzięte pod uwagę w trakcie wyboru naszego sprzętu, jednakże komputer dla gracza posiadający wyłącznie trzy nowoczesne i wydajne komponenty wciąż nie sprosta naszym oczekiwaniom. Pod uwagę musimy wziąć także inne elementy jak:

  • Jak wybrać odpowiedni komputer dla gracza?
    Jak wybrać odpowiedni komputer dla gracza?

    System chłodzenia – Komputery dla graczy ze względu na wysoką wydajność zawartych w nich elementów są stosunkowo szybko przepracowującymi się urządzeniami, dlatego należy pamiętać o tym, aby chłodzenie naszego komputera było na jak najwyższym poziomie. Wybierając elementy do swojego zestawu, zastanów się jakie chłodzenie będzie dla Ciebie najlepsze, pasywne czy aktywne? Oba rozwiązania są równie skuteczne, jednakże są gorsze od stworzonych specjalnie pod komputery gamingowe systemów chłodzenia wodnego, zapewniających najwyższą wydajność chłodzenia.

  • Zasilacz – Bez dobrego zasilacza możemy zapomnieć o stabilnej rozgrywce, a także o bezpieczeństwie naszego sprzętu. Dobry zasilacz do komputera dla gracza powinien cechować się parametrami dopasowanymi do reszty podzespołów, aby zapewnić bezpieczną i komfortową rozgrywkę.
  • Dysk – To od niego zależy prędkość uruchamiania systemu a także ilość możliwych do przechowania plików. Obecnie najpopularniejsze dyski do gier to dyski SSD, będące droższymi od dysków HDD są o wiele mniej awaryjnymi i szybszymi modelami, które polecane są graczom chcącym uzyskać jak najwyższą szybkość instalacji, uruchamiania gier, a także szybkość z jaką wczytywane będą tekstury w bardziej wymagających tytułach. Warto zainteresować się dyskami SSD do pojemności 500 GB, umożliwiając tym samym instalacje dużej ilości tytułów przy jednoczesnej możliwości podzielenia dysku na większą ilość partycji.

Podsumowanie

Wybór odpowiednich podzespołów do naszego wymarzonego komputera nie jest łatwym zadaniem, ostatecznie jednak zakup odpowiednich komponentów zapewni nam rozrywkę na światowym poziomie, charakteryzującą się świetnymi parametrami i wygodą najwyższej klasy.