Jak wybrać sztuczne kwiaty na wesele?

Jak wybrać sztuczne kwiaty na wesele?

Jak wybrać sztuczne kwiaty na wesele? Zanim zaczniemy mówić o polimerach i piankach, dokonajmy rozróżnienia między sztucznymi kwiatami – pojedynczymi łodygami zaprojektowanymi do odtworzenia prawdziwych kwiatów – a nie kwitnącymi bukietami ślubnymi. Bukiety inne niż kwiatowe składają się z różnych, niezwykłych elementów, które nie zawsze będą przypominać standardowe kwiaty.

Jeśli wybierasz alternatywne podejście do kwiatów weselnych, bukiet bez kwiatów to świetny sposób na dodanie personalizacji i kreatywności do ogólnego stylu ślubu. Nie wspominając już o wielu bukietach innych niż kwiatowe, które są bardziej praktyczne z wielu powodów, dla których sztuczne kwiaty mogą być bardziej ekonomiczne, mogą być przygotowane wcześniej, będą trwać dłużej, nie zwiędną ani nie umrą w ekstremalnych temperaturach, jak i są dostępne bez względu na porę kwitnienia.

Wady i zalety sztucznych kwiatów

Zalety:

 • Niektóre są o wiele bardziej przystępne cenowo
 • Umożliwiają dostęp do każdego rodzaju kwiatów bez względu na porę roku
 • Możemy użyć ich wielokrotnie
 • Nieskończony wybór kolorów, kształtów i dodatków
 • Możemy przygotować z nich bukiety z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem
 • Nie przyciągają owadów
 • Nie wymagają wody i ogólnej opieki
 • Idealne dla alergików
 • Bardzo łatwo je przetransportować

Wady:

 • Niektóre wyglądają nietaktownie i tanio
 • W dotyku nie przypominają prawdziwych kwiatów
 • Zazwyczaj nie mają świeżego i oszałamiającego wyglądu
 • Większość sztucznych bukietów nie prezentuje się tak dobrze, jak prawdziwe kwiaty

Rodzaje sztucznych kwiatów

Jeśli uważasz, że wybór sztucznych kwiatów ślubnych ogranicza liczbę wyborów, które musisz podjąć, przemyśl to jeszcze raz. Podobnie jak bukiety bez kwiatów, istnieje wiele rodzajów sztucznych łodyg. Oznacza to, że ich jakość i wygląd mogą się znacznie różnić – od często plastycznie wyglądających, dostępnych w tanim sklepie po niezwykle realistyczne wersje, które kosztują tyle samo, co prawdziwe kwiaty. Poniżej znajdziesz opis każdego rodzaju sztucznego kwiatu oraz zalety i wady każdego z nich.

Jak wybrać sztuczne kwiaty na wesele?
Jak wybrać sztuczne kwiaty na wesele?

Papierowe kwiaty ślubne są dokładnie takie, jak brzmią. To kwiaty wykonane dosłownie z papieru. Kwiaty papierowe mogą być bardzo delikatne i realistyczne, do tego stopnia, że musisz podejść bardzo blisko kwiatów, aby stwierdzić, że nie są prawdziwe – te odmiany pochodzą ze specjalistycznych sklepów lub sklepów internetowych. Z drugiej strony, papierowe kwiaty mogą być również dramatyczne i teatralne dzięki zastosowaniu jasnych kolorów, wzorów lub przerośniętych kształtów. Te mniej realistyczne wersje można łatwiej wykonać samodzielnie, jeśli masz artystyczną rękę.

Papierowe weselne kwiaty można wykorzystać do uzyskania doskonałego efektu jako ozdobnego punktu centralnego, ponieważ są one zasadniczo niedrogie w tworzeniu, a ich zastosowania są ograniczone tylko twoją wyobraźnią. Oto kilka pomysłów na to, jak wykorzystać papierowe kwiaty do zastąpienia (lub rozszerzenia) ślubnego wystroju kwiatowego:

Podobnie jak papier, kwiaty ślubne z tkaniny znajdują się na liście zatwierdzonej przez majsterkowiczów, jeśli jesteś po stronie artystycznej. Kwiaty z tkanin są jednak trudniejsze do wykonania (materiał jest mniej wybaczający niż papier), dlatego rozsądniej jest używać kwiatów z tkanin w małych dawkach, takich jak bukiety, boutonnieres i akcesoria do włosów. Bukiety ślubne z tkaniny można również znaleźć na stronach internetowego rzemiosła. Satynowe róże są powszechnym rodzajem tkaniny ślubnej, podobnie jak kwiaty wykonane z tiulu, juta, filcu, bawełny i koronki.

Koszt sztucznych kwiatów

Jak już zapewne wiesz, posiadanie sztucznych kwiatów na weselu niekoniecznie oznacza duże oszczędności. Wiele czynników determinuje ostateczne koszty kwiatów, niezależnie od tego, czy wybierzesz wszystkie prawdziwe kwiaty, wszystkie sztuczne, czy też kombinację. Upewnij się, że usiądziesz ze swoim partnerem (i planistą ślubu, jeśli go zatrudniłeś), aby ustawić swój budżet kwiatowy, zanim pójdziesz zbyt daleko w kierunku decydowania o rodzajach kwiatów.

Chociaż trudno jest zaoferować określoną cenę za sztuczne kwiaty weselne, biorąc pod uwagę, że istnieje wiele różnych rodzajów, które zmieniają się dramatycznie pod względem kosztów.

Jak stworzyć bukiet ze sztucznych kwiatów?

Robienie bukietu ślubnego ze sztucznymi kwiatami jest bardzo podobne do zrobienia bukietu z prawdziwymi kwiatami. Oto główne różnice między robieniem prawdziwego bukietu a sztucznym bukietem:

Sztuczne kwiaty nie wymagają przygotowania, np. Przycinania końcówek i cierni lub zdejmowania liści i płatków ochronnych.

Podobnie nie musisz się martwić o przechowywanie sztucznych kwiatów w chłodnym miejscu lub w wodzie (lub o zmianę wody, aby kwiaty były świeże).

Sztuczne kwiaty mają znacznie grubsze i mniej giętkie łodygi, więc wymagają więcej mięśni do ukształtowania i skutkują grubszym, cięższym pakietem do trzymania.

Musisz wyciąć łodygi sztucznych kwiatów za pomocą noża do drutu, a nie nożyczek kwiatowych – znowu wymaga to więcej pracy mięśniami.

Z powodu tych drutów możesz jednak manipulować sztucznymi kwiatami w kółko (i ponownie), aby ustawić je w idealnej pozycji, w przeciwieństwie do prawdziwych kwiatów.

Bukiety wykonane ze sztucznych kwiatów można zrobić z dużym wyprzedzeniem. Prawdziwe bukiety kwiatów powinny być wykonane bardzo blisko dnia ślubu i przechowywane w wodzie.