Jak wyglądają kontenery mieszkalne

Jak wyglądają kontenery mieszkalne

Jak wyglądają kontenery mieszkalne. Wielu młodych ludzi spotyka się z problemem zdobycia lokum, w którym będą mogli rozpocząć nowy etap życia. Nie dotyczy to tylko Polski, ale jest to aspekt, z którym trzeba zmagać się na całym świecie. Można powiedzieć, że inwestycja taka jak dom czy mieszkanie czasami jest największą z przeprowadzonych przez jakąś rodzinę w ciągu całego życia. Trudno więc żeby było to takie łatwe w początkowej fazie dorosłości. Ceny mieszkań lub domów stanowią potężne obciążenie dla budżetu i konieczne jest wspomaganie się pożyczkami. To z kolei jest nie tylko obciążeniem psychicznym, ale przede wszystkim ekonomicznym, który w dodatku jest związany z odsetkami.

Nic więc dziwnego, że często poszukujemy nowych rozwiązań, które mogłyby jakoś te problemy obniżyć. Możemy zadawać pytanie, czy jest szansa na tańszą budowę domów lub mieszkań? Okazuje się, że rzeczywiście są takie metody. Bardzo ciekawe pod tym względem są kontenery do zamieszkania. Czym są takie rozwiązania? Jakie są ich zalety? Przede wszystkim jak wyglądają tego rodzaju konstrukcje?

Kontenery do zamieszkania, czyli szansa na budowę taniego domu

kontener-morski-cenaPrzede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że to rozwiązanie może być podobne do pokoju hotelowego, ale równie dobrze do znacznie większego domu. Rzeczywiście te konstrukcje działają w oparciu o kontenery. Można je ze sobą łączyć, żeby uzyskać taki efekt, jaki sobie wymarzyliśmy. Domy z kontenerów przede wszystkim są znacznie tańsze niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnego budownictwa. To właśnie skłania myśli tak wielu inwestorów. Kilkukrotnie niższe koszty są znacznie łatwiejsze do pokrycia, a więc również występuje duża szansa, że uda się uniknąć pożyczek bankowych. Można więc powiedzieć, że rezultatem jest całkowicie inny start w dorosłym życiu, ponieważ wiąże się z kilkoma lub nawet kilkunastoma latami pracy mniej. Mówimy oczywiście o pracy na pokrycie kosztów do zamieszkania. Cena kontenera mieszkaniowego jest kusząca i popularyzuje to rozwiązanie, ale ważna jest również szybkość powstawania takich domów. Dla niektórych ważna może być obecność przenoszenia takiego mieszkania. Mobilność jest związana z mniejszą odpowiedzialnością za podjętą decyzję. Można ją skorygować i w ten sposób rzeczywiście znaleźć miejsce, które będzie dla nas najbardziej atrakcyjne na świecie. Raz podjęta decyzja o lokalizacji okazuje się nie być tą, która będzie częścią naszego całego życia.

Jak wyglądają kontenery mieszkalne?

Teraz możemy przejść do sedna tego artykułu, czyli odpowiedzi na pytanie, jak wyglądają kontenery mieszkalne. Przede wszystkim dom może być skonstruowany z jednego kontenera lub ich większej ilości. Najczęściej stosuje się ten drugi wariant, żeby zminimalizować problem z dostępną powierzchnią. Producent kontenerów budowlanych musi optymalizować koszty i najskuteczniejsze okazują się te mniejsze, które jednak można prawie dowolnie ze sobą łączyć. Jak wyglądają takie rozwiązania? Już w ramach jednego kontenera można w środku wydzielić ściany działowe, które oddzielą np. pokój od aneksu kuchennego i łazienki. Istnieją nawet rozwiązania, które mieszczą się w obrębie kilkunastu m². W kwestii wyglądu w takich przypadkach dominuje minimalizm. Jest to prostopadłościan, który stanowi samowystarczalne mieszkanie podzielone według pomysłu projektantów. Oczywiście w konstrukcjach tego rodzaju montowane są okna. Najczęściej ściany wewnątrz kontenera budowane są z płyt wiórowych. Zwykle dąży się do eleganckiego minimalizmu opartego o jasne kolory.

Zobacz również:

Możliwość łączenia ze sobą kontenerów

kontenery-morskie-uzywanePojedynczy kontener to bardzo ciekawe rozwiązanie, ale nie nadaje się w przypadku posiadania większej rodziny. Wydaje się, że dwie osoby to w takiej sytuacji największa ilość, dla której będzie jeszcze wygodnie. Na szczęście kontenery można ze sobą łączyć. Najczęściej kontenery mają dokładnie 13 m², ale to dobrze obrazuje trend tzn. konstrukcje około kilkunastu m². Mogą one posłużyć nawet do zbudowania domu o standardowych wymiarach czy też do stworzenia obiektu dwukondygnacyjnego. Możemy tutaj zobaczyć uniwersalność takich rozwiązań. Istnieje ciekawa koncepcja, która polega na usunięciu środkowych ścian kontenerów. W takiej sytuacji po połączeniu uzyskamy spójne wnętrze domu. Możliwości jest dużo, ale samo rozwiązanie i tak jest dość minimalistyczne i również takie kształty cieszą się największą popularnością. Bardzo ważna jest możliwość późniejszej rozbudowy tzn. w ramach takich konstrukcji nie musimy od razu budować wszystkiego. Z czasem może wzrosnąć nasze zapotrzebowanie na powierzchnię i wtedy wystarczy dołożyć kolejny kontener i ewentualnie dokonać pewnych zmian.

Podsumowanie

Domy z kontenerów to bardzo ciekawe rozwiązanie, którego największą zaletą jest niska cena w stosunku do tradycyjnych rozwiązań. W kwestii wyglądu najczęściej wybierane są minimalistyczne kształty, ale nie jest to żadnym wymogiem. Kontenery można łączyć, tworząc również bardziej wyszukane kształty. W środku najczęściej wydziela się pomieszczenia za pomocą płyt wiórowych. W przypadku domów, które są zbudowane z wielu kontenerów, często usuwa się środkowe ściany modułów, żeby zoptymalizować dostępną powierzchnię.