Jakie radio z Androidem wybrać?

Jakie radio z Androidem wybrać?

Jakie radio z Androidem wybrać? Radio w samochodzie to nieodłączony element. Wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić podróży bez odpowiedniego sprzętu audio wewnątrz. Wybór takiego urządzenia nie należy jednak do najłatwiejszych, bowiem na rynku elektronicznym znaleźć można wiele różnych egzemplarzy, które na pierwszy rzut oka różnią się jedynie ceną.

Czy radio z Androidem jest godne uwagi? Jakie funkcje może posiadać takie urządzenie? Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając radio samochodowe z Androidem? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Radio z Androidem – czy jest godne uwagi?

Wiele osób zastanawia się czy radio z Androidem jest w ogóle godne uwagi. Być może lepiej zdecydować się na inne urządzenie, które może okazać się strzałem w dziesiątkę? W praktyce radio z androidem znacznie zwiększa komfort użytkowania auta. Radio z Androidem to przede wszystkim połączenie ze sobą funkcjonalności kilku urządzeń, takich jak chociażby radia, kamery, nawigacji, telefonu. Znacznie zwiększa się bezpieczeństwo kierowcy, bowiem odbieranie połączeń może odbywać się bez konieczności sięgania po telefon. Warto wspomnieć o tym, że radio samochodowe z Androidem to gwarancja nawigacji w czasie rzeczywistym. W zależności od wersji oprogramowania, możemy mieć dostęp do takich funkcji, jak chociażby możliwe objazdy, aktualne natężenie ruchu, ograniczenia prędkości, a także wiele innych. Takie urządzenie charakteryzuje się tym, że posiada duży i czytelny ekran, a dodatkowo gwarantuje wysokiej jakości dźwięk, na czym zależy nam w sposób szczególny. Bez większych problemów podłączymy dodatkowe odtwarzacze muzyki. Koszt radia z androidem jest stosunkowo niski, biorąc pod uwagę, jak wiele zalet tego rozwiązania możemy wyróżnić. Montaż jest bardzo łatwy i zajmuje mało czasu. 

Radio samochodowe z Androidem – jakie ma funkcje?

Jakie radio z Androidem wybrać?
Jakie radio z Androidem wybrać?

Jak zapewne większość osób się domyśla, radia samochodowe z Androidem służą nam przede wszystkim do tego, aby odtwarzać wysokiej jakości muzykę. Pomimo wszystko, tego typu sprzęt charakteryzuje się tym, że posiada wiele zaawansowanych opcji, dzięki którym wyróżnia się spośród pozostałych radioodtwarzaczy. Możliwe jest uzyskanie satysfakcjonującej jakości dźwięku, niezależnie od tego czy pochodzi on z radiowej audycji, czy z urządzenia USB. Wysokiej jakości sprzęt powinien posiadać takie funkcje jak chociażby tuner DAB+, FLAC i korektor EQ. Ten ostatni umożliwia sterowanie barwą dźwięku- możliwe jest dopasowanie jej w zależności od rodzaju muzyki. Funkcjonalne radio samochodowe z Androidem musi posiadać port USB, gniazdo AUX, a także technologię Bluetooth. W konsekwencji możliwe jest słuchanie piosenek nie tylko za pośrednictwem płyt CD, ale również bezpośrednio z telefonu lub innego odtwarzacza. Warto wspomnieć o innych udogodnieniach dla osób, które pragną wymienić swoje car audio. Dodatkowe wejścia przedwzmacniacza typu RCA umożliwiają podłączenie dodatkowych głośników, wzmacniacza, a także subwoofera.

Pamiętajmy jednak o tym, że radio samochodowe z Androidem to także stacja multimedialna, która ułatwia podróżowanie i sprawia, że staje się ono jeszcze przyjemniejsze. Dlatego też warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, które na pierwszy rzut oka nie wydają się być konieczne. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być możliwość podłączenia kamery cofania. Udogodnieniem jest także odbieranie połączeń telefonicznych, a w niektórych przypadkach nawet wiadomości tekstowych. Dobre radio samochodowe z Androidem będzie posiadało również nawigację GPS, a dodatkowo możliwość wyświetlania aplikacji ze smartfona. Doskonałe wydaje się być także wybieranie głosowe. Warto wyposażyć się w model, który będzie współpracował z programem do odtwarzania muzyki.

Na co zwrócić uwagę wybierając radio z Androidem?

W jaki więc sposób wybrać radio z Androidem? Przede wszystkim kierujmy się własnymi potrzebami, jak i również indywidualnymi preferencjami. Zdecydujmy się na udogodnienia, z których rzeczywiście będziemy korzystać i które okażą się dla nas funkcjonalne. Oprócz tego istotne są także niektóre parametry- jeśli będą one prawidłowe, wówczas radio będzie spełniało swoje zadania. W konsekwencji ważny jest typ odtwarzacza. Chodzi w tym przypadku o źródło dźwięku. Dla jednego strzałem w dziesiątkę będzie CD/DVD, inni wolą USB, a jeszcze inni preferują kartę pamięci. Ważny jest format odtwarzanego dźwięku. Może to być MP3, WAV, CD-R- to od nas zależy, na co się zdecydujemy. Jednym z ważniejszych parametrów jest maksymalna moc wyjściowa. Nie zagłębiając się w szczegóły- im jest ona wyższa, tym głośniejszy jest dźwięk. Warto wspomnieć o typie łączności, jaką ma wbudowane dane radio samochodowe. Może to być GPS, Bluetooth, a nawet Wi-Fi. Najlepiej gdyby radio mogło być obsługiwane dzięki dotykowemu ekranowi. Uwagę możemy zwrócić na kilka dodatkowych funkcji, do których zaliczyć możemy możliwość podłączenia kamery, nawigacji, sterowanie głosowe, a także kompatybilność z różnymi odtwarzaczami muzyki.