Klimatyzacja Łódź

Klimatyzacja Łódź

Klimatyzacja Łódź: klimatyzatory w gorącym sezonie służą do obniżenia temperatury powietrza w pomieszczeniu. Modele z opcją pompy ciepła są w stanie ogrzewać powietrze również w zimnych porach roku. W zależności od modelu mogą być wyposażone w funkcje oczyszczania, nawilżania i jonizacji powietrza, co poprawia ich jakość.

Nasza firma zajmuje się sprzedażą wysokiej jakości systemów klimatyzacji w Łodzi i stanie się dla Ciebie przewodnikiem w znalezieniu niezawodnych urządzeń. W naszym katalogu znajdują się klimatyzatory przeznaczone do montażu w mieszkaniu, domu prywatnym, biurze lub innym lokalu użytkowym. Dobierzemy model, biorąc pod uwagę obszar obsługi, wymaganą funkcjonalność oraz budżet. Zajmujemy się także profesjonalnym montażem klimatyzatorów, ich serwisem i naprawami. Zapraszamy do kontaktu!

Jakie dostępne są rodzaje systemów klimatyzacji w Łodzi?

Ze względu na rodzaj konstrukcji asortyment obejmuje systemy mobilne i dzielone.

System dzielony (split) klimatyzacji w Łodzi

Standardowe rozwiązanie dla wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, małych biur, sklepów. Najczęściej montowane na ścianie. Projekt zawiera blok wewnętrzny, z którym będziesz wchodzić w interakcje, oraz blok zewnętrzny, instalowany na elewacji budynku.

Wśród zalet systemów klimatyzacyjnych split można wymienić:

  • Możliwość wysokiej jakości filtracji powietrza.
  • Ogrzewanie i chłodzenie.
  • Niski poziom hałasu (przy wyborze modelu ze sprężarką inwerterową).
  • Schłodzenie pomieszczeń o dużej powierzchni – ponad 60 m2.

Urządzenia wymagają profesjonalnej instalacji, którą możesz zamówić w naszej firmie podczas zamawiania klimatyzatora. Jego cena zależy od funkcjonalności i posiadanej powierzchni. Do obsługi dużych pomieszczeń potrzebne jest dodatkowe wyposażenie, które odpowiada za równomierne rozprowadzenie strumieni ciepłego lub chłodnego powietrza. Zatrudniamy doświadczonych specjalistów w dziedzinie doradztwa i montażu systemów klimatyzacji w Łodzi, możesz śmiało powierzyć im instalację urządzeń.

Klimatyzatory mobilne

Sprzęt do domków letniskowych, małych mieszkań, w których nie ma możliwości zainstalowania systemu dzielonego. Wyposażony jest w kółka do przemieszczania i nie wymaga profesjonalnego połączenia. Urządzenia są ustawiane na podłodze, a elastyczny kanał powietrzny wyprowadzany jest na ulicę przez otwór w ścianie lub okno.

Ze względu na konstrukcję, która wymaga otworu w ścianie lub stale otwartego okna, działają tylko do chłodzenia. Powierzchnia usługowa wynosi do 35 m2, ale średnio 20-25 m2. Mogą zajmować dużo miejsca i są bardziej hałaśliwe w porównaniu z systemem dzielonym. Moc robocza rzadko przekracza 4 kW, co skutkuje dłuższym czasem chłodzenia i ograniczoną powierzchnią.

Klimatyzatory według typu sprężarki – jaką klimatyzację w Łodzi wybrać?

Klimatyzacja ŁódźSprężarka może być standardowa lub inwerterowa. Modele monoblock wyposażone są tylko w standardowy kompresor, systemy dzielone – do wyboru. W przeciwieństwie do standardowego mechanizmu, falownik przekształca prąd przemienny w prąd stały i odwrotnie, ale już z pożądaną częstotliwością. W ten sposób kontrolowana jest prędkość obrotowa silnika, a użytkownik może dostosować temperaturę.

Falownik jest bardziej ekonomiczny i bardziej niezawodny. Mechanizm odpowiada za zmniejszenie poboru mocy. Zużycie energii elektrycznej jest niższe niż w przypadku odpowiedników bez falownika o 30-40%. Mechanizm działa liniowo, co zapewnia mu większą niezawodność tzn. silnik rozpędza się, osiąga ustawioną temperaturę, nieco zmniejsza moc i kontynuuje pracę na niskich obrotach. Standardowa sprężarka wyłącza się, gdy tylko temperatura ustawiona na panelu zostanie osiągnięta. Po chwili pomieszczenie ponownie się nagrzewa i ponownie włącza się sprężarka. Ze względu na regularne obciążenia szczytowe mechanizm szybciej się zużywa.

Odpowiednia moc robocza systemu klimatyzacji w Łodzi

Wydajność chłodnicza musi odpowiadać powierzchni, czyli im większe pomieszczenie, tym wyższa potrzebna moc. W przypadku zwykłego mieszkania o stropach do trzech metrów na 10 m2 potrzebny będzie 1 kW mocy, przy pokojach z wysokimi sufitami będziesz potrzebował już 1,5 kW.

Jeśli w pomieszczeniu znajduje się dużo sprzętu komputerowego i innych urządzeń elektrycznych, zalecamy również zakup klimatyzatora o zwiększonej mocy. Urządzenia wytwarzają ciepło, co zmniejsza wydajność urządzeń klimatyzacyjnych. Myśląc o instalacji klimatyzatora, warto wiedzieć, że gdy  okna wychodzą na południe w pomieszczeniu będzie cieplej, co oznacza, że potrzebna jest większa moc. Nasi doradcy służą swoją pomocą przy wyborze optymalnego systemu do schłodzenia pomieszczeń.

Obsługiwane tryby pracy sprzedawanych systemów klimatyzacji w Łodzi

  • Ogrzewanie – do pracy urządzenia poza sezonem, gdy centralne ogrzewanie nie zostało jeszcze włączone. Ogólnie rzecz biorąc, praca jednostki zewnętrznej jest dozwolona w temperaturach do -7 °C. Modele z falownikiem można włączyć do ogrzewania w temperaturach do -25 °C.
  • Recyrkulacja lub wentylacja. Odpowiada za równomierny rozkład mas powietrza wewnątrz pomieszczenia.
  • Osuszanie to tryb, dzięki któremu łatwiej jest znosić ekstremalne upały. Przydatny w pomieszczeniach o dużej wilgotności, gdzie istnieje ryzyko pleśni.
  • Oczyszczanie powietrza – do oczyszczania zainstalowany jest system filtracji. Filtry blokują duże cząsteczki i małe, takie jak kurz. Polecamy zwrócić uwagę na modele z drobnym filtrem, który wychwytuje pyłki roślin, dym papierosowy i eliminuje nieprzyjemne zapachy.

Korzyści z zakupu systemu klimatyzacji w Łodzi są oczywiste, ponieważ współpracujemy z niezawodnymi producentami klimatyzatorów, dzięki czemu oferowany przez nas sprzęt jest najwyższej jakości i w atrakcyjnych cenach. Wykonujemy montaż urządzeń w dogodnym dla Ciebie terminie i zajmiemy się serwisem zakupionych u nas urządzeń. Jeżeli dojdzie do awarii sprzętu, skontaktuj się z nami a nasz serwisant przyjedzie do Ciebie jak najszybciej.