Lombard - ile za laptopa?

Lombard – ile za laptopa?

Lombard – ile za laptopa? W dzisiejszych czasach właściwie każdy z nas posiada nowoczesny sprzęt elektroniczny, który w znacznym stopniu ułatwia codzienne funkcjonowanie. Doskonałym przykładem może być chociażby laptop, który umożliwia pracowanie, ułatwia zakupy czy też opłacanie rachunków. Jednak kiedy wybieramy nowe urządzenie, często decydujemy się na sprzedaż starego laptopa w lombardzie.

Ile możemy otrzymać pieniędzy za laptopa w lombardzie? Czy kwestia stanu wizualnego ma znaczenie w praktyce? Które dodatkowe akcesoria są godne uwagi? Jak ocenić, ile może być warty nasz laptop? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Cena laptopa zależna od podzespołów

W pierwszej kolejności powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że cena naszego laptopa zależna jest przede wszystkim od podzespołów, które znaleźć można wewnątrz obudowy. Im będą one wydajniejsze, tym więcej lombard Warszawa Praga będzie w stanie zapłacić za dany produkt. Największe znaczenie mają następujące komponenty: procesor, karta graficzna, karta sieciowa, pamięć RAM, dysk twardy. Jeśli chodzi o procesor- pracownicy lombardu Praga Południe zwracają uwagę na częstotliwość taktowania, ilość rdzeni, a także architekturę CPU. Nie zagłębiając się w zbędne szczegóły- im wyższe są te wartości, tym lepszy jest procesor, co z kolei prowadzi do podwyższenia końcowej wartości. 

Jeśli chodzi o kartę graficzną- specjaliści najczęściej biorą pod uwagę ocenę passmark. To właśnie na jej podstawie możliwe jest ocenienie możliwości tego komponentu. Im wyższa jest ocena passmark, tym lepiej dla użytkownika, bowiem otrzyma większe pieniądze. Wśród dysków twardych wyróżnić możemy nośniki SSD i HDD. Te pierwsze są warte zdecydowanie więcej, co oczywiście jest spowodowane znacznie lepszymi parametrami technicznymi. 

Istotna dla klienta jest kwestia stanu wizualnego

Musimy pamiętać o tym, że z punktu widzenia klienta istotny jest stan wizualny. Dlatego też jeśli zależy nam na tym, aby sprzedać laptopa za możliwie najwyższą cenę, musimy dbać o to, aby obudowa była w doskonałej kondycji. Im mniej zarysowań, tym korzystniej dla nas. Oczywiście elementy plastikowe nie mogą być wyłamane, a matryca (dzięki której możliwe jest wyświetlenie obrazu) nie może być przebarwiona- w dużym stopniu może to obniżyć wartość laptopa. Musimy liczyć się z tym, że lombard Warszawa elektronika będzie chciał na nas zarobić, dlatego zaproponują nam cenę nieco niższą, niż docelowa wartość sprzętu- warto mieć to na uwadze.

Dodatkowe akcesoria – które są godne uwagi?

Lombard - ile za laptopa?
Lombard – ile za laptopa?

Jeśli chcielibyśmy nieco podnieść wartość naszego laptopa, warto zastanowić się nad tym, aby sprzedać również dodatkowe akcesoria, które posiadaliśmy. Jednym z najbardziej powszechnych dodatków jest podstawka chłodząca. To właśnie dzięki niej laptop nie nagrzewa się do wysokiej temperatury, w konsekwencji podzespoły działają w optymalnych temperaturach. Lombard Warszawa RTV zapłaci nam nieco więcej, jeśli zabierzemy ze sobą wcześniej wspomniany przedmiot. Alternatywnym rozwiązaniem może okazać się torba na laptopa. Jest ona wygodnym rozwiązaniem dla osób, które regularnie podróżują i przemieszczają się w dowolne lokalizacje. Dość powszechne jest sprzedawanie również zewnętrznych dysków twardych. Ich wartość wbrew pozorom jest niekiedy bardzo wysoka, dlatego tez w dużym stopniu może to podnieść końcową wartość. Warto zastanowić się również nad myszką (o ile jej stan jest w pełni satysfakcjonujący), podkładką pod myszkę, ładowarką. W niektórych przypadkach lombard Warszawa przyjmie również zewnętrzną kartę dźwiękową, która niekiedy znacznie zwiększa funkcjonalność całości. Jak widać, dodatkowe akcesoria są bardzo często sprzedawane w zestawie z laptopem. Osoba wyceniająca z pewnością weźmie je pod uwagę, co w konsekwencji doprowadzi do tego, że finalnie otrzymamy nieco więcej gotówki.

Jak ocenić, jaką ma wartość nasz laptop?

Często decydujemy się na sprzedaż naszego aktualnego laptopa po to, aby kupić nowego, nieco bardziej wydajnego. Wówczas zależy nam na czasie, wybieramy się do pierwszego lombardu w centrum Warszawy i sprzedajemy niezależnie od tego, jaka cena zostanie nam zaproponowana. Okazuje się, że nie jest to zbyt dobre rozwiązanie, bowiem w wielu przypadkach jesteśmy w stanie uzyskać za laptopa znacznie więcej. Negocjacja cen w lombardzie to zupełnie normalne zjawisko, jednak aby była ona skuteczna, musimy mieć odpowiednie argumenty. Dlatego też warto zastanowić się nad tym, ile w rzeczywistości warty jest nasz laptop. Aby to sprawdzić, należy zwrócić uwagę na podzespoły, które znajdują się wewnątrz obudowy. Wpisujemy nazwę najważniejszych z nich w wyszukiwarkę i szukamy średniej ceny za używane komponenty. Alternatywnym rozwiązaniem jest wpisanie danego modelu na portalu aukcyjnym. Wówczas musimy znaleźć sprzęt w podobnym stanie wizualnym do naszego, uwzględniając także kwestie związane z walorami wizualnymi. Średnia cena może okazać się silną kartą przetargową w negocjacjach z lombardem.