Modne eventy dla firm

Modne eventy dla firm

Modne eventy dla firm to popularne wydarzenia, organizowane zarówno w mniejszych przedsiębiorstwach, jak też w dużym korporacjach. Trudno znaleźć osobę, która nie uczestniczyła w takiej imprezie, jak wyjazd firmowy, integracja, wspólna kolacja itp. Obecnie jednak eventy dla firm przybierają najróżniejsze formy i bardzo często nie mają nic wspólnego z uroczystym posiłkiem. W tym artykule przedstawimy kilka opcji, cieszących się coraz większą popularnością.

Popularność przedsiębiorstw organizujących eventy dla firm

 Przedsiębiorstwa zajmujące się eventami dla firm wyrastają jak grzyby po deszczu i trudno się temu dziwić. Kadra zarządzająca bez przerwy poszukuje sposobów na wytworzenie między pracownikami pewnej więzi, która nie tylko poprawi atmosferę panującą w biurze, ale też sprawi, że praca będzie bardziej efektywna. W tym celu poszukują wydarzeń angażujących, pozwalających na naukę współpracy i zbudowanie ciekawych wspólnych wspomnień. Współczesne firmy eventowe odpowiadają na tę potrzebę, proponując kompleksową, przemyślaną, dobrze zaplanowaną rozrywkę.

Rodzaje eventów dla firm

Kategoria tego typu wydarzeń jest niezwykle szeroka. Na samym początku tekstu wspomnieliśmy o uroczystych kolacjach i wyjazdach. Te opcje są bardzo popularne i raczej trudno się spodziewać, że przestaną odgrywać pierwsze skrzypce podczas eventów pracowniczych. Coraz częściej wybiera się jednak inne formy spędzania czasu. Zaliczyć można do nich imprezy integracyjne oraz szkolenia dla firm. Każdy spośród tych dwóch typów eventów dla firm można zorganizować w taki sposób, aby wydarzenie było jednocześnie świetną rozrywką, jak i produktywną formą spędzania czasu, która niesie wartość dodaną dla przedsiębiorstwa.

Imprezy integracyjne

Do tego typu spotkań można zaliczyć zarówno wspólne spotkanie pracowników nad planszówkami, jak i specjalnie zorganizowane eventy, np.

1. Warsztaty integracyjne

Take eventy dla firm nakierowane są na zdobywanie konkretnej umiejętności. Wcale nie musi być ona związana z profilem działalność przedsiębiorstwa. Mogą to być np.warsztaty magii, gotowania (np. warsztaty kuchni molekularnej), warsztaty piwowarskie, mieszania drinków, wspólne robienie lasu w słoiku czy nawet malowanie bombek. Każda tak impreza bazuje na prostej recepcie: ludzie, pod okiem specjalistów, wspólnie uczą się czegoś przyjemnego, a całe spotkanie zupełnie nie przypomina nudnego wykładu, tylko nakierowane jest na działanie.

2. Gry miejskie dla firm

Oferta takich eventów jest bardzo szeroka. Jeśli mieszkamy w większym mieście, możemy wybierać z naprawdę ciekawych opcji. Intrygującym pomysłem jest wspólne rozwiązywanie zagadki kryminalnej. Uczestnicy gry będą musieli przemierzać miasto w poszukiwaniu cennych poszlak i dowodów. Wcześniej jednak zostaną podzieleni na zespoły. Konkurowanie ze sobą może przynieść mnóstwo emocji, a mniejsze interakcje, w poszczególnych grupach, pozwolą wytworzyć poczucie wspólnoty i nauczą współpracy (co może przydać się później, w środowisku służbowym). Inne ciekawe opcje to np. wspólne poszukiwanie skarbu czy odnajdywanie punktów, związanych z PRL-em.

3. Escape room

Walka z czasem i mnóstwo emocji – takie eventy dla firm na długo pozostaną w pamięci pracowników. Escape roomy cieszą się ogromną popularnością i są świetną formą spędzania czasu nie tylko w gronie znajomych/przyjaciół, ale też w gronie współpracowników. Wspólny cel, do którego dążymy poszukiwaniem i otwieraniem kłódek, rozwiązywaniem łamigłówek, uzyskiwaniem kluczy… trudno o lepszy sposób na naukę współpracy.

Szkolenia dla firm

Modne eventy dla firm
Modne eventy dla firm

Szkolenia tego typu najczęściej dotyczą konkretnej działalności firm. Mogą skupiać się na motywacji do pracy lub na zdobyciu jakichś kwalifikacji, które ułatwią wypełnianie codziennych obowiązków służbowych. Takie eventy dla firm najczęściej mają indywidualnie dopasowany program do danej grupy i trwają przeważnie od jednego do trzech dni. Wiele przedsiębiorstw oferujących tego typu usługi daje możliwość wybrania terminu, określenia potrzeb szkoleniowych oraz związanych z nimi oczekiwań. Taka opcja charakteryzuje się więc dużą elastycznością. Szkolenie często obejmuje wiedzę teoretyczną oraz praktyczne warsztaty. Pracownicy, włącznie z kadrą zarządzającą, mają okazję usprawnić swoją pracę, zdobyć nową wiedzę  na temat metod zwiększających szanse firmy na rozwój, zwiększyć swoją efektywność i zoptymalizować codzienne procesy.

Poszukując najlepszej opcji dla swoich pracowników, zawsze zwracajmy uwagę na profesjonalizm firmy organizującej eventy. Na swojej stronie powinna móc pochwalić się dotychczasowymi przedsięwzięciami. Byłoby idealni, gdybyśmy mogli do tego znaleźć również referencje dotychczasowych klientów. Profesjonalny usługodawca powinien bez problemu podzielić się z nami wyczerpującymi informacjami na temat wydarzenia i charakteryzować się elastycznością. Warto wybrać sprawdzoną firmę, cieszącą się wieloma pozytywnymi opiniami w internecie. Nudny, monotonny, źle zorganizowany event dla firmy wywoła w pracownikach sporo negatywnych emocji i trudno nam będzie zatrzeć te złe wrażenie.