Na co trzeba zwrócić uwagę podczas kupna komputera do gier?

Na co trzeba zwrócić uwagę podczas kupna komputera do gier?

Na co trzeba zwrócić uwagę podczas kupna komputera do gier? Komputery to w dzisiejszych czasach sprzęty znajdujące się w każdym domu, biurze, firmie i miejscach pracy takich jak szkoła, czy też uczelnia. Każdy z nas doskonale wie czym jest komputer. Jednak czy zdajemy sobie sprawę z tego, czym różnią się zwykłe komputery biurowe od tych dla graczy?

Co jest istotne podczas skompletowania zaawansowanego sprzętu do obsługi najnowszych gier w wysokiej jakości?

Sprzęt gamingowy to niezwykle kosztowna inwestycja. Tego rodzaju ekwipunek może nam jednak posłużyć przez długie lata, jeżeli zostanie przez nas odpowiednio skompletowany. Do najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas składania wysokiej klasy komputera do gier to procesor, możliwość aktualizacji pamięci ram w przyszłości poprzez dodanie kostek do dodatkowych portów i karta graficzna. Pierwszym krokiem powinno być ustalenie priorytetów i tego, co stoi na pierwszym miejscu listy naszego zapotrzebowania. Ostatecznie należy ustalić jakie podzespoły spełnią nasze oczekiwania podczas włączenia ulubionej gry na naszym wymarzonym sprzęcie.

Przy tak wielu decyzjach do podjęcia i przy tak ogromnej ilości różnorodnych podzespołów od setek firm na rynku wiele osób rezygnuje z całego przedsięwzięcia już na samym początku. Jeżeli chcesz uniknąć tego kłopotu w przyszłości, zapoznaj się z poradami dotyczącymi zakupu optymalnego komputera do gier.

Pamiętaj, że jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich.

Większość graczy rozpoczyna od wyboru części wewnętrznych do komputera. Są niewątpliwie istotne, jednak pozwolimy sobie na omówienie podzespołów, które widać podczas pierwszego rzutu okiem na naszą maszynę. Mowa oczywiście o obudowie do komputera. Można powiedzieć, że właściwie żaden rozmiar ani kształt nie dominuje gustów graczy. Na rynku możemy odnaleźć wąskie i niskie obudowy, podłużne i wysokie, które ostatnimi czasy produkuje firma Predator G1 lub wysokie i szerokie monolity znane pod marką Origin Millenium.

Na co trzeba zwrócić uwagę podczas kupna komputera do gier?
Na co trzeba zwrócić uwagę podczas kupna komputera do gier?

Małe obudowy są oczywiście wygodne i łatwo znaleźć na nie miejsce na biurku, czy też każdej innej powierzchni. Idealnie sprawdzą się w pokoju gracza, któremu brakuje nieco miejsca w pokoju lub po prostu ceni sobie przestrzeń na stanowisku przeznaczonym do gry. Mają jedną znaną wszystkim zaletę. Wejdą wszędzie tam, gdzie o obudowach o dużych rozmiarach możemy kategorycznie zapomnieć. Decydując się na tego rodzaju obudowy, musimy pamiętać jednak o pewnej niedogodności. Komputer zamknięty w małych rozmiarów obudowie może nie mieć potencjału na rozbudowę w przyszłości. Bardzo często zdarza się, że nowe podzespoły lub ulepszone części pasujące do naszego zestawu nie zmieszczą się w naszej starej, zbyt małej obudowie. Musimy zastanowić się zatem nad tym, czy będziemy chcieli w niedalekiej przyszłości rozwijać nasz sprzęt, czy ma nam ostatecznie służyć w postaci, w której go kupimy.

Średnie obudowy to najczęściej wybierane pojemniki na podzespoły przez graczy. Najczęściej dostępne są na rynku w kształcie “wieży”. Są wąskie i wysokie. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy łatwo pomieścić je niemal pod każdym biurkiem lub jeżeli zajdzie taka potrzeba postawić swój komputer na szafce. Co ważniejsze, zbudowanie swojego sprzętu w odrobinę większych rozmiarów obudowie pozwala nam na swobodne dodawanie nowych podzespołów w przyszłości. W tego rodzaju obudowie możemy spokojnie pomieścić kolejną kartę graficzną lub kilka kości z ramem, które na nowo odświeżą statystyki naszego komputera do gry.

Kiedy ostatecznie przechodzimy do wspomnianych monolitów o największych rozmiarach, warto z góry zaznaczyć, że jest to raczej opcja dla ludzi, którzy będą liczyć się z inwestycjami w swój sprzęt. Przede wszystkim obudowy tego rodzaju raczej nie zmieszczą się pod biurkiem lub tym bardziej na nim. Trzeba przygotować na nie specjalne stanowisko, które będzie pozwalało na swobodny przepływ powietrza między podzespołami. Sama obudowa największych rozmiarów może nas sporo kosztować, jednak dla ludzi, którzy związani są z karierą gamingową zazwyczaj jest to dopiero wierzchołek góry lodowej. Taki sprzęt pozwala bowiem na dodanie o wiele większej ilości podzespołów i ich swobodną wymianę.

Na jakie części do komputera zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu?

Podczas finalizacji zakupu związanego z naszym nowym sprzętem do gry szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na części takie jak:

  • Procesor
  • Karta graficzna
  • Pamięć RAM

Ważnym elementem podczas wybierania tych podzespołów jest trzymanie się tego, co tak naprawdę jest nam niezbędne. Wiele osób niepotrzebnie wydaje fundusze na zbyt dobry sprzęt, który mógłby spełnić ich oczekiwania, nawet będąc odrobinę gorszym. Procesor i karta graficzna to główny trzon, z którego każdy gracz czerpie doświadczenia związane z gamingiem, dlatego też na tych dwóch wewnętrznych częściach do naszego komputera nie powinniśmy oszczędzać.

Zupełnie inaczej sprawy mają się jednak z pamięcią RAM. Wiele osób myśli, że im więcej pamięci RAM, tym lepiej. Tymczasem wiele gier nie wymaga od naszego sprzętu więcej niż maksymalnie 16gb rekomendowanej pamięci do odtworzenia ulubionej gry w najlepszej rozdzielczości.