Ostatnia impreza przed ślubem, czyli magiczny wieczór panieński

Ostatnia impreza przed ślubem, czyli magiczny wieczór panieński

Ostatnia impreza przed ślubem, czyli magiczny wieczór panieński – niezapomniane wrażenia z ostatniej imprezy organizowanej przed ślubem, to marzenie każdej przyszłej panny młodej. Tradycyjnie wieczór ten powinien być spędzony w towarzystwie najbliższych osób, koniecznie płci żeńskiej. Najczęściej za zaplanowanie i przygotowanie atrakcji odpowiada świadkowa, jednak w praktyce coraz częściej siostry i przyjaciółki panny młodej z wielką ochotą włączają się w przygotowania tego niezwykłego wieczoru. Na co powinny zwrócić uwagę? Jakie atrakcje najlepiej się sprawdzą? Jak zapewnić pannie młodej szalone i ciepłe wspomnienia na długie lata?

Idealne miejsce 

Jednym z najważniejszych dylematów jakie pojawiają się podczas planowania wieczorów panieńskich jest wybór idealnego miejsca do zabawy. Niegdyś imprezę tę organizowano zazwyczaj w popularnych klubach lub w warunkach domowych. Obecnie niezwykle popularne są na przykład krótkie, weekendowe wyjazdy. Możliwości jest bardzo dużo i niewątpliwie wiele zależy od preferencji panny młodej i uczestniczek imprezy, ale także od możliwości finansowych i czasowych. Na pewno weekendowy wyjazd w kobiecym gronie do jednej z europejskich stolic okazałby się niezapomnianym wydarzeniem, jest jednak dość kosztowny i nie każdy może sobie na taką atrakcję pozwolić. Ciekawą alternatywą są jednak wyjazdy nieco bliższe. Wynajęty domek na Mazurach? Góralska chatka z przepięknym widokiem na górskie szczyty i doliny? A może apartament na najwyższym piętrze z widokiem na morze? Taka oprawa z całą pewnością pozwoli na oddanie się przyjemnościom podczas wieczoru panieńskiego. Jeżeli jednak uczestniczki nie zdecydują się na dalsze wyjazdy wiele ciekawych propozycji można również znaleźć w najbliższych okolicach. Klasyką staje się kobiecy wypoczynek w SPA, podczas którego można pozwolić sobie na wspaniałe relaksacyjne zabiegi lub pokusić się nawet o nieco większą ingerencję kosmetyczną i sprawić, że piękny i świeży wygląd utrzyma się nawet do dnia ślubu! Wypad do centrum rozrywki albo do modnego klubu to propozycja na spędzenie wieczoru panieńskiego w stricte imprezowym stylu. Zazwyczaj uczestniczki umawiają się wówczas na małe before party w domu panny młodej lub świadkowej, aby w nieco spokojniejszych warunkach przygotować się na wielkie wyjście, a przy okazji odrobinę wcześniej rozpocząć wspaniałą zabawę.

Impreza tematyczna

Ostatnia impreza przed ślubem, czyli magiczny wieczór panieński
Ostatnia impreza przed ślubem, czyli magiczny wieczór panieński

Absolutnym hitem ostatnich lat są imprezy tematyczne. Wieczór panieński utrzymany w charakterystycznym klimacie to rewelacyjny pomysł, który zawsze się sprawdza! Podstawowym aspektem przy wyborze tematu imprezy z całą pewnością powinien być gust panny młodej. Nie ma jednak potrzeby ograniczania się w pomysłach i warto popuścić wodze fantazji, aby każda z zaproszonych kobiet mogła zaproponować własną wizję tego wieczoru. Wśród wielu możliwości panna młoda może samodzielnie dokonać ostatecznego wyboru, ale może też zlecić takie zadanie świadkowej, która w ten sposób będzie mogła sprawić jej nie lada niespodziankę! Często powtarzającymi się motywami przewodnimi wieczorów panieńskich są w ostatnich latach style hawajskie, pin up girl, boho czy glamour (diva). Można jednak pokusić się o całkowicie odmienne pomysły. Na przykład zaproponować, aby każda z zaproszonych kobiet przebrała się za jakąś postać z ulubionego filmu panny młodej. Hitem ostatnich sezonów zarówno na samo wesele, jak i wieczór panieński pozostaje styl rustykalny. Natura, własnoręcznie przygotowywane dodatki, dekoracje z naturalnego drewna, polne kwiaty, rozmaite gałązki i wikliny. Tego typu dodatki wspaniale wprowadzają w rustykalny klimat i warto wykorzystać je podczas wieczoru panieńskiego, jeżeli panna młoda marzy o zachowaniu podobnego charakteru imprezy. Warto pamiętać, że wieczór panieński w konkretnym stylu powinien wyróżniać się nawiązującymi do tematu strojami, gadżetami, dekoracjami, upominkami… Cała impreza i wszystkie jej elementy muszą być spójne, aby zapewnić wyjątkowy i niezwykły charakter tego wydarzenia. 

Gadżety i upominki

W zależności od miejsca i motywu przewodniego pojawić się mogą różne pomysły na prezent dla panny młodej. Zazwyczaj jednak ma to być jakiś zabawny drobiazg, często związany z życiem erotycznym przyszłego małżeństwa. Wśród najczęściej pojawiających się upominków przewija się jadalna bielizna, seksowne komplety bielizny z pasami do pończoch, zestawy do masażu, erotyczne gry (np. kości do Kamasutry). Wybierając z kolei gadżety na wieczór panieński warto mieć na uwadze temat imprezy. Odpowiednio dobrane balony, np. w zabawnych kształtach, okolicznościowe słomki do drinków, przypinki, konfetti – tego typu drobne elementy mają ogromny wpływ na charakter całego wydarzenia i podkreślenie tego, jak ważne jest celebrowanie zmiany stanu cywilnego panny młodej. Niezwykle istotne jest także wyróżnienie się uczestniczek z (często) tłumu innych gości lokalu, w którym odbywa się spotkanie. Rożki i diabelskie ogony lub odwrotnie – anielskie skrzydełka i aureole? A może kolorowe peruki, czy fartuszki w stylu pin up girl? Przepaski z napisami np. Bride team? A może zmywalne, złote lub srebrne tatuaże? To wspaniałe elementy zabawy, które często można zachować na pamiątkę cudownie spędzonego wieczoru panieńskiego!

W życiu wiele jest okazji do celebrowania rozmaitych, ważnych okazji. Wieczór panieński jest jednak absolutnie niezwykłym wydarzeniem. Większość osób wierzy, że tylko jeden raz będzie główną postacią takiego wydarzenia. Z tego powodu warto poświęcić czas i energię na doskonałe przygotowanie wszystkich elementów tej uroczystości i mieć pewność, że za wiele, wiele lat panna młoda będzie z uśmiechem wspominać ostatnią, przedślubną imprezę…