Pranie wykładzin Kraków

Pranie wykładzin Kraków

Pranie wykładzin Kraków – wykładzina dywanowa jest bardzo ważnym elementem każdego domu i biura, jednocześnie jest piękną ozdobą podłogi i dobrze utrzymuje ciepło. Ma jednak poważną wadę. Poddawana jest ciągłemu użytkowaniu, gromadząc na powierzchni duże ilości kurzu, wilgoci, różnych bakterii.

Regularne sprzątanie domu nie jest w stanie w pełni sprostać temu zadaniu, ponieważ maksymalnie 20% kurzu jest usuwane, reszta zanieczyszczeń znajduje się w głębi i służy jako korzystne siedlisko dla bakterii, grzybów, które często są przyczyna reakcji alergicznych i innych chorób. Mieszkańcy pięknego grodu nad Wisłą mogą skorzystać z pomocy specjalistów od prania wykładzin w Krakowie. Wybiorą oni najskuteczniejszą metodę czyszczenia oraz bezpieczny środek w zależności od rodzaju i intensywności zanieczyszczenia.

Jakie są rodzaje prania wykładzin w Krakowie?

Firma zajmująca się praniem dywanów w Krakowie realizuje wyjazdy do domów, mieszkań w bloku i biur. Przed przystąpieniem do pracy zawsze ustalany jest rodzaj zanieczyszczenia, materiał wykładziny, wysokość runa, grubość podłoża i inne punkty w celu określenia optymalnego rodzaju czyszczenia.

Pranie wykładzin Kraków
Pranie wykładzin Kraków

Wybór zależy od wielu czynników i może być dokonany na korzyść jednej z metod:

 • Urządzenie do prania wykładzin dywanowych. Dobra opcja dla większości rodzajów zabrudzeń. Do prania wykładziny wykorzystywana jest specjalna szorowarka i urządzenie ssące, który wprowadza starannie dobraną chemię w głąb struktury materiału, niszcząc kurz i szkodliwe mikroorganizmy na poziomie molekularnym.
 • Intensywna metoda usuwania plam i trudnych zabrudzeń. Służy do usuwania miejscowych zanieczyszczeń. Jednocześnie do jednej wykładziny można dobrać kilka rodzajów detergentów, które usuwają plamy w różnych miejscach materiału.

Profesjonaliści przystępując do czyszczenia wykładziny dywanowej w Krakowie na pewno znajdą najlepszy sposób na czyszczenie zarówno tkanin syntetycznych, jak i naturalnych, biorąc pod uwagę osobiste życzenia klienta.

Jak prane są wykładziny: etapy, cechy

Najpierw trzeba dokładnie sprawdzić wykładzinę, aby zrozumieć z jakim materiałem i rodzajem mamy do czynienia, następnie oceniany jest charakter i siła zabrudzenia i dobierany jest optymalny środek piorący.

Następnie rozpoczyna się sam proces, który składa się z następujących kroków:

 • Odkurzanie wykładziny dywanowej – eliminowanie zanieczyszczeń, które nie są rozpuszczalne w wodzie, a mogące stanowić większość brudu na powierzchni wykładziny. Już na tym etapie udaje się pozbyć wosku, gumy do żucia oraz innych zanieczyszczeń stałych.
 • Sprawdzenie składu materiału wykładziny – konieczne jest skontrolowanie rodzaju włókna oraz stabilności koloru. Pozwala to na dopasowanie najbardziej optymalnego produktu piorącego, jego stężenia a także temperatury prania. Korzystając z ekologicznych produktów, można wykonać czyszczenie nawet wykładziny wykonanej z naturalnych materiałów.
 • Nałożenie na wykładzinę dywanową produktu enzymatycznego i wykorzystanie szorowarki co razem powoduje skuteczne rozpuszczenie brudu we wszystkich warstwach. Korzystanie z tego urządzenia zapewnia dokładne rozczesanie a także podniesienie runa. Usługa prania wykładziny w Krakowie z wykorzystaniem tej metody eliminuje konieczność powtórzeń i przemoczenia osnowy wykładziny.
 • Odplamianie jest wykonywane przed rozpoczęciem podstawowej procedury prania wykładziny. Specjaliści usuwają najtrudniejsze zabrudzenia, za pomocą specjalnego odplamiacza który następnie starannie wypłukują pod ciśnieniem.
 • Pranie główne to przede wszystkim dokładne wypłukaniu z wykładziny rozpuszczonego już brudu. Jest to wykonywane za pomocą urządzenia natryskowo – ssącego. Ten etap powoduje pozbycie się brudu i pozostałości stosowanych środków.
 • Czas schnięcia wykładziny dywanowej jest skrócony dzięki stosowaniu do prania wysokiej jakości preparatów niepowodujących dużego namoczenie materiału.

Zobacz koniecznie:

Kiedy zamówić pranie wykładziny?

   • Pojawienie się plam. Plamy psują wygląd wykładziny, dlatego zaleca się skontaktowanie się z profesjonalną firmą w celu ich usunięcia. Należy wziąć pod uwagę, że świeże plamy są usuwane szybciej i łatwiej niż stare.
   • Kolory wyblakły lub pojawiły się wydeptane ścieżki w miejscach częstego użytkowania. Dochodzi do tego wskutek wchłonięcia brudu do runa wykładziny. Profesjonalne pranie wykładziny w firmach w Krakowie pomoże usunąć zabrudzenia i przywrócić dawną wyrazistość koloru i wzoru.
   • Zapach. Mocz, stęchliznę, dym tytoniowy i inne zanieczyszczenia są wchłaniane przez powierzchnię, pozostawiając trwały nieprzyjemny zapach. Pranie pozwala pozbyć się tych problemów.

Jeżeli wykładzina od dawna nie była czyszczona na mokro, wewnątrz runa nagromadził się kurz, który jest sprzyjającą pożywką dla roztoczy. Pranie pozwala dokładnie wyczyścić wykładzinę, zabijając roztocza i inne mikroorganizmy. Jednak do tego niezbędny jest specjalny sprzęt. Eksperci zalecają przeprowadzanie prania wykładziny trzy razy w roku.