Prowadzenie działalności prania wykładzin i dywanów

Prowadzenie działalności prania wykładzin i dywanów. Jakość powietrza w pomieszczeniu zależy od czystości dywanów w domu i biurze. Dzięki profesjonalnemu praniu wykładzin i dywanów zmniejsza się ilość alergenów i drobnych cząstek kurzu w środowisku. Ponadto czysty dywan wygląda bardziej estetycznie. Dzięki samooczyszczaniu można jedynie częściowo usunąć brud. Tylko skontaktowanie się z firmą sprzątającą może zagwarantować wysokiej, jakości czyszczenie włosa i podłoża dywanowego. Usługa prania wykładzin i dywanów odbywa się przy użyciu profesjonalnego sprzętu i jest odpowiednia dla każdego pomieszczenia.

Jak rozpocząć działalność w zakresie prania wykładzin i dywanów? Pojemność rynku

  Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań najlepiej jest zaangażować się w zbieranie praktycznych informacji i analizę lokalnego rynku. Na początek należy przestudiować rynek i dowiedzieć się, jaka jest jego pojemność, jakie usługi są już oferowane, za jaką cenę, jakim sprzętem wykonywanie jest pranie wykładzin i dywanów. Kim są klienci tych firm i czy takie usługi są ogólnie poszukiwane na danym obszarze? Pierwszym krokiem jest obliczenie liczby potencjalnych klientów. Aby przeprowadzić obliczenia rynku wśród zwykłych mieszkańców (nie biorąc pod uwagę segmentu biznesowego), należy wziąć pod uwagę całkowitą populację miasta. Zakładając, że to milion ludzi. Z grubsza mówiąc, jeśli przeciętna rodzina składa się z czterech osób, ma się do dyspozycji 250 tysięcy oddzielnych domów i mieszkań lub potencjalnych klientów. Jeśli zakładać, że każdy dom lub mieszkanie ma, co najmniej jeden dywan, potencjał rynkowy można oszacować na 250 tysięcy dywanów. Jak pokazuje praktyka przedsiębiorców prowadzących tego typu biznes, średnia powierzchnia dywanów wynosi 6 metrów kwadratowych. Innymi słowy, przybliżony potencjał rynkowy w metrach kwadratowych dla miasta z milionem mieszkańców wynosi 250 000 * 6 = 1 500 000 metrów kwadratowych.   Następnie trzeba rozważyć potencjał rynkowy prania wykładzin i dywanów na sucho w złotówkach. Aby to zrobić, trzeba otworzyć wyszukiwarkę i sprawdzić cenę usług pralni chemicznej za 1 metr kwadratowy w danym mieście. Uzyskane wyliczenia pokażą, ile teoretycznie wszystkie firmy wykonujące pranie wykładzin i dywanów działające w ponad milionowym mieście mogą wspólnie zarobić.   Oczywiście wszystkie te obliczenia są odpowiednie do szybkiej, powierzchownej oceny potencjału rynkowego. W rzeczywistości wyrównanie sił jest inne: poziom korzystania z usług czyszczenia na sucho wśród ludności jest daleki od teoretycznego, a podział rynku między firmami jest nierówny. W przypadku niektórych firm usługa prania wykładzin i dywanów może być wymieniona w cenniku tylko wśród innych usług i nie może przynosić zysków, podczas gdy dla innych może być głównym źródłem dochodów.

Jakie wyposażenie jest potrzebne do wykonywania usługi prania wykładzin i dywanów?

Wybór sprzętu do prania wykładzin i dywanów zależy od wielkości planowanej firmy. Na początkowym etapie można sobie poradzić z minimalnym zestawem do prac w terenie, a wraz z powiększaniem się bazy klientów można stopniowo wprowadzać inny sprzęt. Przeprowadzenie profesjonalnego czyszczenia dywanów https://montazwykladzin24.pl/czyszczenie-i-konserwacja-wykladzin/ i mebli z napędem będzie wymagało zakupu odkurzacza do dywanów, obrotowej maszyny jednotarczowej, odkurzacza do czyszczenia na sucho, chemii gospodarczej i małych urządzeń czyszczących. A także odkurzacza parowego, suszarki do dywanów, ręcznej maszyny do czyszczenia mebli tapicerowanych i inne.

Zestaw sprzętu do prania wykładzin i dywanów oraz mebli tapicerowanych podczas wizyt domowych

  • Maszyna do dywanów (odkurzacz do dywanów, odkurzacz do prania). Ręczna maszyna przeznaczona do czyszczenia na mokro wykładzin dywanowych i tekstylnych, a także podłóg i małych powierzchni.
  • Jednotarczowa maszyna rotacyjna. Maszyna do mechanicznego czyszczenia wszystkich rodzajów dywanów o dowolnej długości włosa. W zależności od stopnia zabrudzenia dywanu i technologii stosowane są szczotki do dywanów.
  • Odkurzacz na sucho. Odkurzacz do pracy na sucho z silnikiem o dużej mocy i zestawem dysz
  • Zestaw akcesoriów do czyszczenia. Szczotki, wiadra, opryskiwacze, dysze, wałki itp.
  • Środki czyszczące. Produkty czyszczące, odplamiacze, pianki, produkty do zwalczania nieprzyjemnych zapachów, usuwania gumy do żucia, pielęgnacji wyrobów skórzanych itp.

  Pranie wykładzin i dywanów w pralni wymaga użycia sprzętu, który może znacznie poprawić, jakość czyszczenia i zwiększyć wydajność. Potrzebne będą przynajmniej maszyny do usuwania kurzu, wirówki i maszyny rotacyjne. Wybierając zestaw sprzętu i chemii, najlepiej skonsultować się z doświadczonymi firmami, ponieważ istnieje ryzyko wpadnięcia w przynętę reklamową wielu dostawców sprzętu i znaczne przepłacenie za markę lub za sprzęt, z którego można zrezygnować. Powierzchnia lokalu do otwarcia pralni będzie zależeć od planowanej wydajności, a mianowicie od liczby dywanów, które należy wyczyścić dziennie. Najważniejszy jest obszar strefy suszenia dywanów od tego zależy maksymalna przepustowość pralni. Wybór personelu będzie również zależeć od wybranej formy firmy. Jeśli dotyczy tylko usług terenowych, to w zasadzie wystarczy jeden pracownik z samochodem lub mobilny zespół dwóch osób.