Smartwatch Apple Watch Series 6 - recenzja najnowszej generacji najpopularniejszego smartwatcha na świecie

Smartwatch Apple Watch Series 6 – recenzja najnowszej generacji najpopularniejszego smartwatcha na świecie

Smartwatch Apple Watch Series 6 – recenzja najnowszej generacji najpopularniejszego smartwatcha na świecie – nie ulega wątpliwości, że produkty firmy Apple królują na bardzo wielu polach. Amerykański gigant tworzy nie tylko komputery stacjonarne, laptopy i telefony, ale też smartwatche. Bardzo ucieszył mnie fakt, że miałem okazję przez kilka miesięcy testować smartwatch Apple Watch Series 6 (Blue Aluminium) – zwłaszcza, że wcześniej dysponowałem już serią trzecią, z której byłem dość zadowolony, ale którą zaczynałem być powoli znudzony.

Spodziewałem się rewolucji, czegoś nowego. Czegoś, co – jak w pierwszym przypadku – wywoła u mnie efekt “wow”. Moje spostrzeżenia na temat najnowszego zegarka zawrę w tej recenzji, do przeczytania której serdecznie zapraszam.

Smartwatch Apple Watch Series 6 (Blue Aluminium) – pierwsze wrażenia

Smartwatch Apple Watch Series 6 - recenzja najnowszej generacji najpopularniejszego smartwatcha na świecie

Już po pierwszych wrażeniach związanych z samym otwieraniem pudełka ze smartwatchem Apple Watch Series 6 (Blue Aluminium) mogę powiedzieć, że różni się ono od tego zastosowanego wcześniej. Przede wszystkim tym, że jest mniejsze i otwiera się od dołu. Oczywiście w żaden sposób nie zmienia to odbioru całego sprzętu – nieco łatwiej jest jednak się do niego dostać, a całość jest zaprezentowana w formie bardziej estetycznej. Największą uwagę przykuł jednak do siebie sam wyświetlacz, który okazał się… cudowny. Wszystkie wyświetlane w jego obrębie dane są wyraźne, jasne i żywe, co sprawiło, że w pierwszych chwilach wręcz nie mogłem oderwać od niego wzroku. Do tego doszła opaska – ja wybrałem kolor Blue Aluminium i jestem z niego bardzo zadowolony. Osoby preferujące inne wersje kolorystyczne mogą się jednak zdecydować właśnie na nie.

Ogólne pierwsze wrażenia jeszcze sprzed pierwszego uruchomienia smartwatcha okazały się dobre. Po pierwszym jego założeniu z każdą kolejną chwilą czułem, że to zegarek dla mnie. Okazał się szalenie wygodny i mimo, że posiada większy wyświetlacz od tego serii trzeciej (nieznacznie, ale zawsze), wiedziałem już, że fajnie będzie się go nosiło na ręku.

Smartwatch Apple Watch Series 6 (Blue Aluminium) w akcji – użytkowanie i funkcjonalności

Smartwatch Apple Watch Series 6 - recenzja najnowszej generacji najpopularniejszego smartwatcha na świecie
Smartwatch Apple Watch Series 6 – recenzja najnowszej generacji najpopularniejszego smartwatcha na świecie

Jak przypuszczałem, tak było w rzeczywistości – smartfon ten sprawdza się w codziennym użytkowaniu znakomicie. Już wcześniej myślałem, że w jego obręb ciężko będzie twórcom zawrzeć więcej funkcjonalności. Rzeczywistość okazała się inna, a ten pokazuje, że to było nie tylko możliwe. Daje do zrozumienia, jak wielu rzeczy nie posiadali jego poprzednicy. Za pośrednictwem tego smartwatcha znów można odbierać powiadomienia, połączenia głosowe (głośnik jest głośniejszy o 50%) czy obsługiwać aplikacje zainstalowane w telefonie. Jest on też wyposażony w kompas, wysokościomierz, czujnik pracy serca, natlenienia krwi, tętna, ale też żyroskop i przyspieszeniomierz. Jest tego całe mnóstwo, a do tego wszystkiego należy jeszcze dopisać wsparcie dla wielu możliwych do doinstalowania aplikacji dodatkowych.

Smarwatch ten to nie tylko bogactwo funkcjonalności. To też wielka wygoda jego użytkowania. W jego trakcie ciężko jest poczuć to, że tak właściwie ma się go na ręku. Sam jego wyświetlacz jest z kolei bardzo wyraźny i uważam, że jego wielkość jest już optymalna. Autorzy nie powinni więc kombinować – osiągnęli to, co można uznać za idealne. Przynajmniej w przypadku urządzenia tak poręcznego. To działa szybko, sprawnie, bez generowania jakichkolwiek problemów.

Aby więc podsumować, na temat tego smartwatcha warto wiedzieć między innymi to, że:

  • wyświetla obraz w świetnej jakości, prezentując tekst w formie czytelnej i łatwej do szybkiego odczytania;
  • jest wyposażony w całe mnóstwo funkcjonalności, w tym przede wszystkim aplikacji sportowych, z których rzeczywiście się korzysta. Nie są to zatem dodatki implementowane tylko w celu budowania statystyk, a rzeczywiście przydatne funkcjonalności, po większość których sięga się codziennie;
  • jest urządzeniem bardzo wygodnym, o którym praktycznie zapomina się, jeśli się z niego nie korzysta. Może zatem pełnić funkcję rzeczywistego zegarka – z tym, że z mnóstwem dodatkowych udogodnień;
  • wytrzymuje bardzo długo na jednej baterii, umiejętnie dysponując jej zasobami – bije przy tym na głowę całą konkurencję;
  • jest elegancki i stylowy – nie sprawia wrażenia taniego (bo i takim nie jest), wyróżniając się tym samym na tle każdej innej opaski tego typu;
  • kosztuje dość dużo i współpracuje wyłącznie z iPhonem – są to dwie jego główne wady.

Podsumowanie

Smartwatch Apple Watch Series 6 (Blue Aluminium) jest jednym z najlepszych urządzeń tego typu, z jakimi kiedykolwiek obcowałem. Wygląda świetnie i znakomicie radzi sobie w codziennym użytkowaniu. Jest naszpikowany funkcjonalnościami i z wielkim przekonaniem w głosie jestem w stanie powiedzieć, że zawiera w sobie wszystko to, czego można by od niego oczekiwać i co tego typu urządzenie powinno oferować. Prawda, nadal wymaga iPhone’a do rozwinięcia pełnych skrzydeł. Prawda, kosztuje dość dużo jak na tak mały gadżet. Uważam jednak, że jest to cena jak najbardziej adekwatna do jakości wykonania, ale i tego, jak praktycznym sprzętem on jest. Mogę go polecić z czystym sumieniem – zwłaszcza w wersji Blue Aluminium, w której wręcz się zakochałem.