Świąteczne wczasy alternatywą dla świat w domu

Świąteczne wczasy alternatywą dla świat w domu

Świąteczne wczasy alternatywą dla świat w domu – Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się ze śniegiem, rodzinną atmosferą, mnóstwem jedzenia, wesołymi rozmowami z rodziną. Niektórzy teraz odchodzą od tego schematu i działają zupełnie inaczej. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się tak zwane wczasy świąteczne. Kiedy dla dużej ilości osób święta to czas wyjątkowy, ale zaburzony natłokiem przygotowań, ci którzy naprawdę chcą być razem i świętować mogą skorzystać ze świątecznych wczasów wyjeżdżając do niektórych ośrodków w górach lub nad morzem.

Do miejsc, gdzie znajdują ciepłą rodzinną atmosferę, tradycyjne świąteczne posiłki. Unikają uciążliwego gotowania, prac domowych, świątecznego natłoku spraw i nerwówki. Mogą oderwać się od codzienności i wziąć ze świąt tylko to co dla nich najlepsze. Dla wielu z nas spędzenie poza domem nie tylko świąt, ale również całego okresu świąteczno- sylwestrowego stanowić może niezwykłą atrakcję i pozwolić na zabawę oraz wypoczynek.

Samotne święta

Tego typu rozwiązanie może sprawdzić dla osób samotnych którym te szczególne dni samotność bardzo doskwiera. Czasami jest to świetny sposób na zebranie grupy znajomych i pojechanie z nimi na tygodniową wczasy połączone ze świętowaniem. Wbrew pozorom tego typu wyjazd jest oszczędnością i czasu i pieniędzy. W końcu prezenty można wręczyć przed lub tuż po świętach, a tej ogromnej ilości jedzenia, którą przygotowuje się co roku na święta, nie sposób jest zjeść.

Wczasy na zdrowie

Wczasy świąteczne spędzone w sposób aktywny są zdecydowanie zdrowsze dla naszego organizmu. W końcu się nie przejadamy, a przez większość czasu jeździmy na nartach czy też w inny sposób odpoczywamy. Jeśli postanowiłeś spędzić święta na stoku, to zdecydowanie  warto pojechać za granicę. Wysokie szczyty, gwarancja śniegu i doskonała infrastruktura narciarska – zajdziemy to we Włoszech, Austrii czy Francji. Szwajcarskie lodowce przyciągają jak magnes tych, którzy lubią wyzwania i całodzienne szusowanie. W gratisie otrzymujemy przepiękne widoki.

Wspólny wyjazd

Jeżeli tak bardzo brakuje nam trakcie świąt rodziny i przyjaciół to możemy zaproponować im wspólny wyjazd. Dla większej grupy tego typu wyprawa może okazać się tańsza. Czasami przyjazd do jednego członka rodziny i zorganizowanie świąt rodzinnych na kilkadziesiąt osób może być też sporym przedsięwzięciem, ale zbliży ono rodzinę do siebie. W końcu jest tak mało okazji na to żeby się spotkać i porozmawiać, Prawda? W czasie świątecznych wyjazdów w różnych pensjonatach dla gości organizowane są wszelkiego rodzaju rozrywki. Nikogo nie dziwią już dodatkowe pakiety w ramach których dla dzieci pojawia się Mikołaj z podarunkiem czy  też dodatkowe zniżki na wynajem sprzętu. Mimo iż zbiera się grupa ludzi którzy się nie znają, wszyscy śpiewają kolędy, łamią się opłatkiem i jedzą tradycyjną kolację wigilijną. Dla dzieci są atrakcje, które nie pozwolą im się nudzić, dla rodziców zapewniany jest relaks w komfortowo urządzonych pokojach czy strefach spa, smaczne jedzenie, profesjonalna obsługa i praktycznie domowa atmosfera.

Zobacz również:

A może ciepłe kraje?

 

Kusząca również wydaje się perspektywa wyjazdu w czasie świąt w ciepłe kraje. Egzotycznie brzmi spędzenie Wigilii na plaży popijając drinki z palemką. Większość biur podróży w swoich ofertach mają tego typu wyjazdy. Weźmy pod uwagę to, że coraz częściej wybieramy się na te bożonarodzeniowe wczasy pod palmami i szukamy miejsca, gdzie jest ciepło, szczególnie w okresie zimowym. Przykładem popularnych wśród Polaków miejsc wyjazdu na świąteczne wczasy są wyspy Kanaryjskie, gdzie temperatura w grudniu utrzymuje się powyżej 20° a mnogość wysp sprawia, że każdy może znaleźć tam coś dla siebie. Miejscem bardzo egzotycznym i ciekawym może być wyjechanie na święta do Afryki. Spełnieniem marzeń jest wybranie się na safari, nurkowanie wśród raf koralowych i kąpanie się w oceanie.

Egzotyczne święta

Osoby szukające jeszcze większych wrażeń, szoku nowych kultur, barwnych, gwarnych miast dziwnych przysmaków mogą wyjechać do Azji np. do Tajlandii czy Chin. Starożytne świątynie, Wielki mur rzekomo widziany z kosmosu, zakazane miasto, to jedne z wielu miejsc, które można zwiedzać. Połączenie zagranicznego wyjazdu świątecznego z sylwestrem pozwoli na poznanie nowych kultur, zobaczenie jak to wygląda w innych krajach czy też otwarcia się na innego człowieka.

O czym warto pamiętać

O czym należy pamiętać wybierając się na wczasy świąteczne, szczególnie za granicę? Bez znaczenia, dokąd zdecydujesz się wyjechać – do wyjazdu za granicę powinieneś się przygotować. Do przekroczenia granicy będzie Ci potrzebny dowód osobisty lub paszport, do niektórych krajów (jak np. do Chin) także wiza. Jeżeli wybierasz się własnym samochodem (np. na narty do Austrii lub Włoch), nie zapomnij prawa jazdy i polisy ubezpieczeniowej. Kolejną bardzo istotną kwestią jest zaopatrzenie się w miejscową walutę. Najwygodniej dla Ciebie będzie, posiadać rachunek bankowy w obcej walucie oraz mieć wydaną do niego kartę bankową. Nie zapomnij do swojej walizki spakować leków – zwłaszcza jeśli wybierasz się w egzotyczne miejsce. Szkoda przecież tracić wolne chwile w tak fantastycznych zakątkach świata!