Części samochodowe gdzie najtaniej kupić?

Części samochodowe gdzie najtaniej kupić?

Części samochodowe gdzie najtaniej kupić? Części samochodowe podczas eksploatacji ulegają zużyciu. Nie zawsze oczywista i objawowa awaria powinna być sygnałem do wymiany konkretnego podzespołu. Cyklicznie wykonywane przeglądy pojazdów ujawniają zużycie poszczególnych elementów i mają za zadanie wyeliminować ryzyko stworzenia przez pojazd niebezpieczeństwa na drodze. Powstaje pytanie – gdzie kupić części samochodowe, aby nie wydać na nie majątku? Sprawdźmy, gdzie użytkownicy samochodów zaopatrują się najczęściej w niedrogie podzespoły.

Sklepy motoryzacyjne stacjonarne

Części samochodowe gdzie najtaniej kupić?
Części samochodowe gdzie najtaniej kupić?

Wbrew pozorom stacjonarne sklepy motoryzacyjne cieszą się wciąż dużą popularnością. Chętnie korzystają z nich osoby, które nie lubią, lub nie potrafią robić zakupów we wszechogarniającej sieci. Jest to zdecydowanie jedno z najbezpieczniejszych miejsc do zakupu części zamiennych, ponieważ po pierwsze podzespoły są z pewnego źródła, a po drugie nawet jeśli element okaże się nie pasować, można go zwrócić lub wymienić na inny. Oferta sklepów jest z reguły bardzo bogata, oprócz części samochodowych możemy nabyć przy okazji olej silnikowy, płyn hamulcowy, żarówki, oraz gadżety służące do pielęgnacji pojazdu. Sklep motoryzacyjny znajdziemy w każdym większym mieście, a w sytuacji, kiedy okaże się, że części nie ma na miejscu, sprzedawca może sprowadzić ją dla nas z hurtowni z odbiorem wręcz na drugi dzień. Ceny są zróżnicowane, jednak w sklepach motoryzacyjnych możemy kupić zarówno części oryginalne, jak i tańsze zamienniki, dzięki czemu naprawa samochodu nie musi wiązać się z  przerażająco wysokim wydatkiem.

Sprawdź również:

Sklepy internetowe

Niewątpliwie najtańszym źródłem zaopatrzenia w części samochodowe są motoryzacyjne sklepy internetowe. Dlaczego to z reguły najtańsza inwestycja w podzespoły? Powód jest prozaiczny – właściciel sklepu nie ponosi kosztów, jakie ponosi właściciel sklepu stacjonarnego. Płatność rachunków i pozwoleń na uruchomienie sklepu, czy koszt wynagrodzenia obsługi znacząco przekładają się na ceny sprzedawanych towarów. Będąc stałym klientem, często można liczyć na rozmaite zniżki, bonifikaty, lub darmową przesyłkę. Ogromny asortyment i możliwość weryfikacji towaru na stronie sprzedawcy to kolejna zaleta. Czytając poszczególne opisy i oglądając zdjęcia podzespołu, można przekonać się, czy jest to dobrej jakości część, czy też nie warto zawracać sobie nią głowy. Ponadto mamy czas, aby skopiować nazwę części i producenta, a następnie poszukać w internecie opinii o konkretnym towarze. Dział obsługi klienta, czat, lub kontakt telefoniczny umożliwiają sprawną konwersację i odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania. Oszczędność czasu jest tu największą zaletą, ponieważ nie musimy tracić ani minuty na wyjście z domu i poszukiwanie części w sklepach stacjonarnych. Wszystko załatwimy, siedząc wygodnie w fotelu, a kurier dostarczy przesyłkę wprost do rąk zamawiającego.

Warsztaty samochodowe

Dobrą alternatywą na tanią naprawę samochodu są warsztaty samochodowe. Większość z nich posiada niewielki sklepik części samochodowych najczęściej wymienianych, a co więcej, można zamówić usługę ich wymiany. Tym sposobem oprócz zakupu części samochodowej, możemy od razu naprawić usterkę. To dość bezpieczna opcja, ponieważ fachowiec na wymienianą część daje zazwyczaj gwarancję. Jest to oznaką tego, że część samochodowa jest dobrej jakości, ponieważ pracownik warsztatu raczej nie narażałby się na reklamacje i zwroty.  Zakup części i jej wymiana w warsztacie oszczędza również czas, ponieważ nie musimy samodzielnie zajmować się naprawą samochodu i mamy pewność, że usługa zostanie wykonana zgodnie z najwyższymi standardami.

Internetowe portale ogłoszeniowe i aukcyjne

Popularne portale ogłoszeniowe aż kipią od ofert wielkiego rodzaju części samochodowych. Nowe, czy też używane, a nawet regenerowane podzespoły samochodowe są dostępne na aukcjach lub w ogłoszeniach często w bardzo atrakcyjnych cenach. Zdarza się, że wystawiane są części samochodowe kiedyś zakupione i zapomniane w czeluściach garażu, które sprzedawane są praktycznie nowe, za ułamek ceny. Mogłoby się wydawać, że zakupy w takim miejscu obarczone są sporym ryzykiem. Oczywiście zdarzają się przypadki oszustw, jednak te największe portale preferują system ocen wystawianych sprzedawcom przez kupujących. Jest to odzwierciedlenie rzetelności i uczciwości konkretnego sprzedawcy sugerujące zasadność zakupu na jego aukcji.

Stacje demontażu pojazdów samochodowych

Po używane części samochodowe warto udać się do stacji demontażu pojazdów samochodowych, popularnie zwanej szrotem. To w tym miejscu można znaleźć dawno zapomniane skarby, które zamontowane w samochodzie, uzyskają drugie życie. Oryginalne drzwi do samochodu z zezłomowanej sztuki zachowane w bardzo dobrym stanie, czy też zderzak, lub lusterko do konkretnego modelu kupimy za niewielką część ceny nowego egzemplarza, a czasem może okazać się, że w niczym nie odbiegają wizualnie od zepsutego elementu. Zdecydowanie warto skierować tam swoje kroki po elementy karoserii, lub nawiewu, a nawet stacyjkę, które uległy uszkodzeniu w naszym pojeździe.