Sklep podologiczny

W jaki sposób poznamy dobrego podologa?

W jaki sposób poznamy dobrego podologa? Dlaczego jeden lekarz ma wielu pacjentów, u innego można dostać się niemal od razu? Dlaczego o jednym widnieją w sieci same pozytywne opinie, a innego powinno omijać się szerokim łukiem za same negatywne komentarze? Dlaczego wybierając konkretne usługi, jedno miejsce cieszy się większą, a inne mniejszą popularnością? Tak naprawdę wszystko zależy od wielu czynników, ale jednym z najważniejszych jest przede wszystkim jakość świadczonych usług.

podologiczny sklep
podologiczny sklep

Należy zdać sobie sprawę z tego, że klient lub pacjent, który będzie potraktowany dobrze, fachowo i profesjonalnie, da nam określoną opinię, a od niej zależy tak naprawdę być albo nie być danego specjalisty na rynku. Podologia jest dziedziną stosunkowo młodą, nieznaną każdemu, ale i tutaj mamy już do czynienia z prawdziwymi specjalistami, jak również i takimi, którzy po kilku godzinach szkoleń ośmielają się mówić o sobie podolodzy. Tak naprawdę z podologami nie mają oni nic wspólnego. W jaki więc sposób mieć pewność, że trafiamy na dobrego podologa? Skąd wiedzieć, że to właśnie ten jest specjalistą w swoim fachu?

Od czego zacząć poszukiwania dobrego podologa?

Jeśli mamy problem, szukamy kogoś, kto ma nam pomóc. W przypadku problemów ze stopami, tym specjalistą jest właśnie podolog. Z racji tego, że rynek nie jest tak dobrze znany, ilość podologów także nie jest duża. O ile na przykład w jednym mieście mamy kilkunastu ginekologów, ortopedów, czy dentystów, o tyle podologów jest naprawdę niewielu, a tych naprawdę dobrych, garstka. Podologia jest dziedziną bardzo szeroką, w której trzeba posiadać naprawdę szeroką wiedzę. Prawdziwy specjalista ukończył studia wyższe, zrobił praktyki, odbył kursy, posiada kwalifikacje, wciąż się doszkala, bierze udział w sympozjach, w szkoleniach i w innych spotkaniach, na których stale może poszerzać swoją wiedzę.

W pierwszej kolejności należy więc poszukać o specjaliście do którego chcemy się wybrać stosownych informacji i opinii. Oczywiście Internet jest źródłem wiedzy, dlatego też jak najbardziej należy z niego korzystać, ale oczywiście z pewną dozą nieufności. Dobrze jest jednak sprawdzić danego specjalistę, zobaczyć, jakie posiada on opinie. Jeśli na przykład na 50 opinii, dwie są złe, nie oznacza to, że taka osoba nie będzie w stanie nam pomóc. Jeśli jednak pod danym nazwiskiem mamy niemal wszystkie komentarze negatywne, to chyba trudno byłoby takiej osobie zaufać, prawda?

gabinet podologiczny w Szczecinie
gabinet podologiczny w Szczecinie

Podologia ma pomóc pacjentom wyleczyć problem stóp, bez względu czy są to kurzajki, modzele czy odciski, bez względu czy pacjent ma problem z grzybicą, poceniem się stóp, z koślawym chodzeniem, czy wrastającymi paznokciami. Podolog w każdej sytuacji powinien znaleźć rozwiązanie problemu. Dobrego specjalistę poznamy przede wszystkim po tym, że bardzo wnikliwie diagnozuje pacjenta. Nie stawia diagnozy od razu, ale przeprowadza najpierw stosowny wywiad, a następnie przygląda się problemowi i mając 100% pewność, stawia diagnozę. Jeśli coś nie jest w 100% pewne, konsultuje się, dowiaduje, sprawdza. Nie sztuką bowiem jest postawić jakąś diagnozę i próbować różnymi sposobami ją leczyć, bo to nie na tym polega. Powinno się tak długo działać, aż będzie się miało pewność, że to, z czym pacjent przyszedł, jest na pewno tym danym, określonym problemem i zastosowane leczenie jest takim, jakim być powinno. Specjalista podolog ma niezwykle fachową wiedzę, jeśli chodzi o zakres stopy. Zna wszelkie pojęcia, wie, jak stopa jest zbudowana, jakie mogą w jej obrębie pojawić się problemy i choroby. Taki zawód jest bardzo potrzebny i nie ma wątpliwości, że specjaliści podolodzy powinni kształcić się, by móc jeszcze bardziej dostępnymi dla swoich pacjentów. Niestety, wciąż jest zbyt mało takich miejsc, by osoba z problemem stopy mogła szybko i sprawnie dostać się do takiego specjalisty.

Wybór specjalisty – tylko zaufana osoba

Jak wybrać tego najlepszego podologa? Najlepiej wybrać się do kogoś z polecenia, bo wiemy, z kim mamy do czynienia i co taka osoba może nam zaoferować. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości i szukamy kliniki lub gabinetu podologicznego blisko naszego miejsca zamieszkania, przed umówieniem się na wizytę należy przede wszystkim postawić na wywiad odnośnie takiego specjalisty. Podologia będąca dziedziną młodą, nie zawsze ma w swoich szeregach ludzi, którym warto oddać do leczenia swoje stopy. Zanim więc umówimy się na taką wizytę, dowiedzmy się, kim podolog jest, jaką ukończył szkołę, jakie posiada kwalifikacje i uprawnienia . Nie bójmy się o to pytać, bo w końcu chodzi tutaj o nasze zdrowie, o komfort chodzenia, o kondycję naszych stóp i o szybkie wyleczenie problemu. Jeśli wybieramy się prywatnie do danego specjalisty, nie zawsze zwracajmy uwagę na cenę, bowiem te gabinety, które oferują naprawdę bardzo niskie stawki, zazwyczaj nie są miejscami, w których mamy do czynienia z wykształconymi podologami, ale z osobami, które ukończyły kilkudniowe kursy. Jeśli więc mamy komuś zaufać, to tylko fachowcom w tej właśnie dziedzinie.