Jak wybrać dobrą firmę przeprowadzkową

Jak wybrać dobrą firmę przeprowadzkową

Kilka wskazówek, które pomogą Ci, jak wybrać dobrą firmę przeprowadzkową – od firm przeprowadzkowych oczekujemy dokładnych, rzetelnych i jasnych warunków cenowych. Trudno znaleźć firmę, która nie oferuje tego typu usług na swojej stronie internetowej. W dzisiejszym tekście podpowiemy, jak znaleźć firmę, która nie tylko ma dobry dział marketingu, ale faktycznie oferuje wysoki poziom usług.

Usuń — poczta pantoflowa działa

Jak wybrać dobrą firmę przeprowadzkową
Jak wybrać dobrą firmę przeprowadzkową

Prawie każdy, kogo znamy, przeprowadził się przynajmniej raz. Wybierając losowo kogoś spośród znajomych, prawdopodobnie znajdziesz kogoś, kto ma co najmniej kilku znajomych. Wynika to z kilku powodów. Po pierwsze, studenci regularnie zmieniają miejsce zamieszkania. Drugim powodem są dochody młodych ludzi, świeżo upieczonych absolwentów, którzy stanowią mniejszość i tylko przy pomocy rodziców mogą sobie pozwolić na zakup domu. Młode pary, pojedyncze osoby lub grupy przyjaciół często przemieszczają się własnym transportem lub z pomocą firmy przeprowadzkowej. Byłoby wielkim niedopatrzeniem (a nawet błędem) nie skorzystać z tej ogromnej bazy wiedzy. Znajomi mogą nie tylko podzielić się cennymi wskazówkami czy pomóc przy pakowaniu/rozpakowywaniu, ale także doradzić, którym firmom zaufać, a z jakich usług lepiej zrezygnować. Z taką pocztą pantoflową mamy duże szanse na znalezienie firmy, która oferuje niezawodne usługi przeprowadzkowe we Wrocławiu w rozsądnej cenie.

Przeprowadzka – związek między firmą a klientem

Tak się złożyło, że weszliśmy na stronę firmy, sprawdziliśmy usługi, cennik, wszystko wydawało się nam pasować, a na wzmiankę o telefonie mieliśmy mieszane uczucia. Jeśli jakaś oferta wydaje nam się naprawdę korzystna, możemy zaryzykować jej zignorowanie. Istnieje wiele powodów, dla których rozmowa może nie być idealna; możliwe, że pracownik miał po prostu zły dzień. Jednak zazwyczaj warto polegać na pierwszym wrażeniu. Nie bez powodu byliśmy zbulwersowani postawą personelu. Jeśli doświadczamy niechętnych odpowiedzi i zniecierpliwienia na pytania, może to oznaczać, że dalsze spotkania z tą firmą mogą przebiegać w podobny sposób.

Przeprowadzka – Możliwość wypożyczenia przedmiotów potrzebnych do przeprowadzki

Jeśli nie chcesz męczyć się ze zbieraniem toreb, kartonów itp. możesz liczyć na pomoc firmy. Następnie szukamy firm, które wyraźnie zaznaczą na swojej stronie internetowej, że gwarantują, że takie produkty przydają się przy przeprowadzce lub wynajmie. Warto rozważyć dodatkowe koszty. Ta opcja jest dobrym pomysłem, zwłaszcza jeśli zależy Ci na czasie.

Telefon komórkowy — jasne warunki cenowe

Niektóre firmy przeprowadzkowe mają na swojej stronie internetowej kalkulator, który pozwala oszacować koszt ich usług. Najważniejszymi czynnikami wpływającymi na cenę są:

  • Liczba pomocników
  • Rozmiar samochodu
  • Ilość wysłanych przedmiotów
  • Odległość między początkiem a końcem ruchu

Aby dokonać rozsądnego oszacowania, musimy wiedzieć, ile przewozimy. Zanim zaczniemy wyszukiwać firmy i porównywać ceny, sporządźmy listę, na której będziemy umieszczać pozycje do wysyłki. Jeśli kalkulator nie istnieje na firmowej stronie internetowej, nie usuwaj go. Często takie firmy wycenią przeprowadzki indywidualnie i poinformują nas o przedziale cenowym podczas pierwszej rozmowy telefonicznej.

Mobilny – transport delikatnych przedmiotów

Profesjonalne firmy przeprowadzkowe również oferują taką opcję swoim klientom. Jeśli wysyłamy antyki, cenny sprzęt muzyczny, dzieła sztuki lub inne przedmioty, które są bardzo podatne na uszkodzenia, warto skorzystać z dodatkowych zabezpieczeń. Firmy świadczące takie usługi powinny posiadać specjalne pojemniki na szczególnie delikatne przedmioty i umieszczać na swojej stronie internetowej informację, że posiadają taki sprzęt.

Przeprowadzki – doświadczenie i referencje

Tak się składa, że ​​rzetelną firmę można rozpoznać również po tym, jak długo działa w danej branży. To ważne kryterium, ale lepiej potraktować je bardziej jako kryterium dodatkowe. Firm oferujących profesjonalne usługi przeprowadzkowe, mimo bardzo krótkiej historii na rynku, nie brakuje. Ważniejsze są referencje. Na niektórych stronach firmowych możemy znaleźć opinie od dotychczasowych klientów. Zwykle takie referencje zostawiają biura, sklepy itp. (dzieje się tak, gdy firmy przeprowadzkowe nie zajmują się tylko przeprowadzkami prywatnymi). Nawet jeśli szukamy firmy przeprowadzkowej, warto zaufać firmie z referencjami w zakresie relokacji biur, a nie takiej, która nie ma żadnych porad.

Oprócz powyższych kryteriów zwróć również uwagę na różne certyfikaty (jeśli firma takowy posiada, to na pewno będzie się on wyświetlał na jej stronie internetowej). Bardzo ważną kwestią jest również ubezpieczenie. Najlepiej, jeśli firma posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika drogowego lub ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za działalność przeprowadzkową. Takie polisy będą chronić naszą własność w przypadku jakichkolwiek nieprzewidzianych okoliczności, takich jak uszkodzenie naszej własności.

LIDERPAK przeprowadzki
ul. Siennicka 25B
80-758 Gdańsk
511 835 132
www.liderpak.pl
Krasnal Przeprowadzki
Aleja Wiśniowa 36a
53-137 Wrocław
536 284 408
www.przeprowadzki-wroclaw-24.pl