Pościel hotelowa - najważniejsze informacje na jej temat

Pościel hotelowa – najważniejsze informacje na jej temat

Pościel hotelowa – najważniejsze informacje na jej temat: podobnie jak cały szereg innych elementów składających się na wyposażenie pokoi, podlega bardzo wielu trendom, jednak jest na nie najmniej podatna. Od wielu lat podstawowym i najpopularniejszym kolorem pościeli hotelowej jest biały, zaś za najlepszy materiał uważa się bawełnę. Pościel hotelowa musi zawsze wyróżniać się wysoką jakością wykonania. Czy wybór pościeli hotelowej do pensjonatu lub hotelu jest prosty? 

Pościel hotelowa musi spełniać szereg restrykcyjnych norm 

Pościel hotelowa musi spełniać szereg rozmaitych wymogów określanych przez polskie oraz europejskie przepisy prawne. Warto wiedzieć, iż zgodnie z prawem, pościel używana w hotelach zaliczana jest do pościeli przemysłowej. Z tego względu powinna spełniać polską normę o nazwie 83/P-82010. Co to oznacza? Norma ta wskazuje, iż pościel hotelowa musi być wyprodukowana z tkaniny sanforyzowanej. Tkanina sanforyzowana to taka, która powinna być wykurczona w ramach specjalnego procesu technologicznego. Z kolei kurczliwość pościeli hotelowej musi wynosić maksymalnie 5%. 

Pościel hotelowa powinna także posiadać specjalny atest potwierdzający, iż jest ona produktem trudnopalnym. Norma ta brzmi BS 7177-2008. Tkaniny trudnopalne bardzo często wyróżnia pewien typ sztywności. W związku z powyższym, zakup pościeli hotelowej dla właścicieli pensjonatów i hoteli niejednokrotnie jest ogromnym problemem. Jak wybrać taką pościel, która będzie zgodna ze wszystkimi obecnie obowiązującymi normami oraz taką, z której będą zadowoleni przybyli goście? 

Z jakich materiałów najczęściej produkuje się pościel hotelową? 

Pościel hotelowa - najważniejsze informacje na jej temat
Pościel hotelowa – najważniejsze informacje na jej temat

W chwili obecnej najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do produkcji pościeli hotelowej jest w dalszym ciągu bawełna. Pościel z bawełny jest bezpiecznym, tradycyjnym wyborem, na który decyduje się bardzo wielu przedsiębiorców prowadzących swoje własne hotele. Aby utrzymać w czystości pościel hotelową wykonaną z bawełny, należy kierować się prostymi, tradycyjnymi zasadami. Mowa tutaj oczywiście o krochmaleniu, maglowaniu oraz wybielaniu. Pościel hotelowa, która będzie wykonana w całości z bawełny, będzie doskonale wchłaniać wilgoć. Klienci docenią także to, iż jest bardzo miła w dotyku oraz estetycznie się prezentuje. 

W produkcji pościeli hotelowej z bawełny zalecane jest wykorzystywanie długich włókien, gładkich oraz czesankowych. Bardzo dobrym wyborem jest na przykład perkal. Jest to typ płótna wykonany w 100% z bawełny, który ma bardzo ścisły splot (200 splotów na jeden cal kwadratowy). Tkaninę tą wyróżnia bardzo wysoka trwałość oraz łatwość czyszczenia. Oprócz tego, zastosowanie perkalu daje gwarancję, iż pościel hotelowa tego typu zawsze będzie świeża i naturalna. Dla porównania: pościel wykonana z poliestru nie zagwarantuje nam niestety odpowiedniego poziomu chłonności, który zagwarantuje wysoki komfort użytkowania. 

Dlaczego pościel domowa i hotelowa mają inne kolory?

W hotelach największą popularnością cieszy się pościel wykonana w kolorze białym. Jest to barwa uniwersalna. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu jasnych kolorów, klient ma gwarancję, iż jego pościel jest w 100% czysta. Ponadto, hotele to obiekty, które są odwiedzane przez bardzo zróżnicowane grupy osób – każda z nich zasługuje na to, aby móc skorzystać z wypoczynku, w którym wyposażenie będzie miłe dla oka. Kolor biały zawsze kojarzy się również ze świeżością, schludnością i czystością.

Biała pościel hotelowa nie spowoduje również, iż zaburzony zostanie styl hotelowych wnętrz. Bez względu na to, czy w danym obiekcie dominuje stylistyka rustykalna czy wyszukana, pościel hotelowa w białej barwie kolorystycznej zawsze będzie doskonale się z nią uzupełnia. Mimo tego, iż jest monochromatyczna. to producenci często decydują się na stosowanie bardzo różnorodnych splotów. Umożliwiają one osiągnięcie niezwykle interesujących efektów. Przykładem może być tutaj zastosowanie splotu atłasowo-adamaszkowego. Pozwala na na uzyskanie niezwykle ekskluzywnego połysku. Ten rodzaj materiału często jest również wzbogacony o wzory w cieńsze i grubsze pasy bądź inne klasyczne i ciekawie prezentujące się detale. Niektórzy właściciele decydują się także na zakup pościeli hotelowej w kolorze kremowym lub pastelowym, jednak jest to rzadkością. 

Jaką gramaturę ma pościel hotelowa, a jaką domowa? 

Pościel hotelowa powinna mieć gramaturę około 160 g na każdy metr kwadratowy. Zapewnia jej to bardzo dużą przewagę nad pościelą domową, w której gramatura wynosi 125 g na metr kwadratowy. W ten sposób pościel hotelowa wyróżnia się bardzo dużą wytrzymałością oraz trwałością. Solidność jest cechą wszystkich produktów, które powinny być kupowane do wszelkiego rodzaju obiektów z branży hotelowej.

Pościel hotelowa o odpowiedniej gramaturze ma całą masę zalet. Mowa tutaj na przykład o tym, iż zachowuje swoje właściwości na bardzo długi czas – nie znikają one nawet po wielokrotnym praniu. Pościel hotelowa jest często poddawana rozmaitym zabiegom czyszczenia oraz konserwacji, dlatego też materiał użyty do jej produkcji musi być najwyższej jakości.