Sardynia all inclusive

Sardynia all inclusive

Sardynia all inclusive nie wymaga wielu przygotowań, bowiem nie musimy martwić się o wyżywienie czy podstawowe zaopatrzenie pokoi. Niemniej jednak powinniśmy pamiętać o kilku rzeczach, które obowiązkowo muszą znaleźć się w naszej walizce. Co warto zabrać ze sobą na Sardynię, jadąc na wakacje?

Odzież nie tylko plażowa

Bez względu na to, czy planujemy wakacje na Sardynii all inclusive w pełni sezonu, czy też w innych miesiącach, możemy zabrać ze sobą głównie lekkie, letnie ubrania. Powodem jest fakt, iż na Sardynii wysokie temperatury panują przez niemal cały rok, a upały zaczynają się mniej więcej od kwietnia. Oczywiście, przyda nam się odzież typowo plażowa – stroje kąpielowe, które wykorzystamy także przy hotelowym basenie. Pamiętajmy jednak, aby pomimo wysokiej temperatury zabrać ze sobą lekką kurtkę przeciwdeszczową, ewentualnie ciepłą bluzę.

Najprawdopodobniej nie przyda nam się ona na wyspie, lecz może okazać się pomocna w samolocie. Natomiast kurtkę przeciwdeszczową dobrze jest mieć przy sobie, bowiem nawet na Sardynii od czasu do czasu zdarzają się opady deszczu. Do walizki spakujmy czapkę bądź innego rodzaju nakrycie głowy, szczególnie jeśli w ciągu dnia zamierzamy przebywać na plaży bądź poruszać się po mieście. Temperatury na Sardynii są naprawdę wysokie, zatem trzeba zadbać o odpowiednią ochronę głowy, aby nie dostać udaru.

Dokumenty, jakie przydadzą się na wakacjach

W naszej wakacyjnej walizce nie może zabraknąć podstawowych dokumentów, i to bez względu na to, czy wybieramy się na Sardynię all inclusive, czy też na własną rękę, bez wyżywienia. Weźmy ze sobą przede wszystkim dowód osobisty bądź paszport, czyli uznawane w całej Unii Europejskiej dokumenty tożsamości. Przed wyjazdem warto wyrobić sobie kartę EKUZ, która wydawana jest od ręki w każdym oddziale NFZ w kraju. Posiadacze karty mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy medycznej, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Na Sardynii, podobnie jak w całych Włoszech, karta honorowana jest w publicznych ośrodkach zdrowia. Możemy także wykupić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, jednak nie zapomnijmy zabrać ze sobą dokumentów potwierdzających nabycie polisy.

Sardynia all inclusive
Sardynia all inclusive

Wśród turystów bardzo często pojawiają się pytania odnośnie tego, jak dokonywać płatności na Sardynii? Otóż nawet, jeśli wybieramy Sardynię all inclusive https://wakacjenasardynii.pl/, z pewnością będziemy chcieli zasmakować lokalnych specjałów bądź zakupić pamiątki dla bliskich nam osób. Dlatego też zabierzmy ze sobą gotówkę, ewentualnie także kartę płatniczą. O ile gotówką zapłacimy dosłownie wszędzie, o tyle dokonywanie płatności kartą może być nieco utrudnione.

W małych miejscowościach sprzedawcy nie praktykują używania terminali, stąd też bez gotówki nie będziemy w stanie wiele kupić. Oczywiście, na Sardynii możemy wypłacić pieniądze z bankomatu i wymienić je w kantorze, jednak o ile w większych miastach nie ma z tym problemu, o tyle w mniejszych miejscowościach jest to bardziej kłopotliwe. Jeśli dysponujemy własną kartą kredytową, również weźmy ją ze sobą. Przyda się ona w momencie, gdy będziemy chcieli wypożyczyć samochód, aby zwiedzić Sardynię.

Leki i kosmetyki, które warto mieć przy sobie

Sardynia all inclusive zwykle zapewnia nam nieograniczony dostęp do posiłków oraz napojów. Nie musimy też martwić się o sprzątanie pokoju czy w ogóle o jego wyposażenie. Niemniej jednak we własnym zakresie będziemy musieli zaopatrzyć się w różnego rodzaju kosmetyki oraz leki. Pamiętajmy, aby zabrać ze sobą przede wszystkim te, które przyjmujemy na stałe. O ile nie będziemy mieli problemu z zakupem środków przeciwbólowych, o tyle specjalistycznych leków nie kupimy bez recepty.

Do walizki koniecznie spakujmy kremy z filtrem, mając na uwadze, że przyda nam się środek o stopniu ochrony minimum 20. Jeśli wybieramy się na urlop z małymi dziećmi, weźmy krem z filtrem 50. Temperatury na Sardynii, szczególnie w sezonie, są naprawdę wysokie, dlatego też należy chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Oczywiście, w sklepach bez problemu kupimy kremy do opalania, lecz ich cena może nas zadziwić – za małą buteleczkę preparatu będziemy musieli zapłacić nawet 20 euro.

Sardynia all inclusive – zanim wyjedziesz, sprawdź ofertę!

Jakie rzeczy powinny znaleźć się w naszej walizce, jeśli wybieramy się na Sardynię all inclusive? Otóż wiele zależy tutaj od samej oferty, jaką wybraliśmy. Niektóre ośrodki oferują tak zwany pełny all inclusive, który zawiera w sobie nie tylko wyżywienie, ale również usługi dodatkowe, na przykład sprzątanie pokoju czy wymianę pościeli. W innych miejscach za takie usługi musimy dodatkowo zapłacić. Jeśli nie chcemy ponosić kosztów, weźmy ze sobą pościel bądź ręczniki.

Sprawdźmy, czy hotel zapewnia nam łóżeczko dla dziecka. Czasami zapłacić będziemy musieli też za sprzątanie końcowe – jeżeli będziemy to robić we własnym zakresie, wyposażmy się w podstawowe środki czystości oraz gąbkę i ścierkę. Nie zawsze bowiem znajdziemy je na stanie hotelowego pokoju. Każdy, kto lubi wypić poranną kawę na balkonie, powinien też sprawdzić, czy na wyposażeniu znajduje się czajnik.